В українській енергетиці активно впроваджують штучний інтелект

19 вересня 2019 19:18

У компанії D.Trading автоматично прогнозують, скільки споживачам знадобиться електроенергії

У сучасному світі роботи ставлять діагнози, вирощують рослини і керують автомобілями – технології виконують чи не половину нашої щоденної роботи.

Реклама

На відміну від людей, вони можуть впоратися швидше, якісніше і без перерви на обід. Це реальність, яка вже наступає кожному на п'яти і називається "штучний інтелект".

Його активно впроваджують в розвинених країнах – робот-помічник, дрон-офіціант або автопілот в потязі – звичні речі для розвинених країн. Впроваджувати новітні технології, будувати розумні міста там почали десятки років тому.

Штучний інтелект спрощує життя людям. Розробники знаходять все нові і нові можливості використовувати його в побуті і, наприклад, в Кореї цілою лікарнею керує комп'ютер.

"Програма об'єднує всі дані про пацієнтів, які перебувають в лікарні і попереджає медперсонал, яка допомога потрібна кожному з пацієнтів", – розповів президент лікарні Джона Хопкінса Редонда Джі Міллер.

На одному з підприємств в Сеулі цифрові двигуни для побутової техніки складають роботи. Люди тільки контролюють виробництво. У Південній Кореї "розумна ферма", де комп'ютер визначає, коли полити рослини, а коли – додати добрив, вже не вважається дивиною.

Реклама

В Україні ж інновації вперше використали в енергетичній сфері. Штучний інтелект вже рахує, скільки електроенергії знадобиться людям і підприємствам в майбутньому.

"Генерується стільки енергії, скільки користувачі використовуватимуть. Енергоринок стає ефективнішим. Тобто, ми не використовуємо природні ресурси або ресурси генерації, викидаючи їх у повітря", – розповів розробник технології a-Gnostics Андрій Столбов.

Точний прогноз для споживачів – можливість планувати витрати, а для енергетиків компанії Trading – планувати роботу.

"Споживачі зможуть якісніше прогнозувати своє споживання. Тобто, зменшувати вартість електроенергії. Для виробників – це підвищення конкурентоспроможності, тому що розуміння графіка споживання дозволяє економніше працювати на своєму обладнанні", – заявив генеральний директор D.Trading Віталій Бутенко.

Мільйони гривень на інновації. Ці інвестиції на користь не тільки енергетикам, а й їхнім клієнтам.

"Ми впроваджуємо інноваційні рішення, які ламають наші звичайні підходи. Чому ми це робимо? Тому, що ми хочемо поліпшити безпеку, і поліпшити ефективність. Це все йдете на користь не тільки ДТЕК, а й Україні", – підкреслив директор з інновацій компанії ДТЕК Еммануеле Вольпе.

Розваги, медицина, промисловість. Новітні розробки в різних галузях допомагають нам і спрощують життя. Те, що вчора ми вважали технологіями майбутнього, в різних країнах вже давно – буденні речі. В Україні такі чудеса потроху з'являються. Переважно завдяки приватним компаніям.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні введений новий оптовий ринок електроенергії відповідно до ухваленого 2017 року Верховною Радою закону "Про ринок електричної енергії". Запуск ринку – це зобов'язання України в рамках імплементації Третього енергопакету ЄС. А також умова співпраці України з МВФ та отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 500 млн євро цього року.

Реклама

Після запуску нового ринку електроенергії  щодоби збільшується її імпорт, що впливає на зниження цін на ринку.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти