У Росії тане резервний фонд

6 вересня 2016, 14:38

У двох російських суверенних фондах залишилося менше 7 трлн рублів

У серпні Росія втратила майже п'яту частину Резервного фонду – він скоротився на 18,4%, до 2,09 трлн руб., повідомив Мінфін РФ. У тому числі 390 млрд руб. були витрачені на фінансування дефіциту федерального бюджету, випливає з повідомлення відомства.

Реклама

Мінфін РФ задіяв Резервний фонд для покриття бюджетного дефіциту в третій раз з початку року.

"Частина коштів Резервного фонду в іноземній валюті з рахунків в Банку Росії в сумах $ 2,92 млрд, € 2,46 млрд і £ 0,31 млрд була реалізована за 390 млрд руб., а виручені кошти зараховані на єдиний рахунок федерального бюджету", – зазначається в повідомленні Мінфіну. Ще 80 млрд руб. Резервний фонд втратив через негативну переоцінку валютних рахунків.

Раніше в 2016 році Мінфін двічі реалізовував кошти Резервного фонду для покриття дефіциту федерального бюджету: в квітні і травні 2016 року Мінфін витрачав з фонду по 390 млрд руб. на ці цілі. У сумі за вісім місяців 2016 року у фінансування дефіциту бюджету виділено 1,17 трлн руб.

На різниці курсів (через зміцнення рубля) з початку 2016 року Резервний фонд втратив 380,5 млрд руб., випливає з повідомлення міністерства.

Реклама

Кошти Фонду національного добробуту (ФНБ) в серпні не витрачалися, але за місяць обсяг фонду скоротився на 123 млрд руб. (-2,5%) І склав 4,72 трлн руб. З початку року дохід від розміщення коштів ФНБ в іноземній валюті склав 15,41 млрд руб., а втрати від курсової переоцінки досягли 501,25 млрд руб.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

Таким чином, до початку вересня в двох російських суверенних фондах залишилося менше 7 трлн руб.

Всього в 2016 році Мінфін Росії планував витратити з Резервного фонду РФ 2,1 трлн руб. Як повідомляв раніше міністр фінансів Антон Силуанов, утримати витрати Резервного фонду на цьому рівні в 2016 році буде непросто, тому що сума формувалася з розрахунку ціни на нафту в розмірі $ 50 за барель. Заступник міністра фінансів Максим Орєшкін в серпні висловлював думку, що витрачання коштів Резервного фонду в цьому році може наблизитися до позначки в 3 трлн руб. в разі перенесення термінів приватизації "Роснафти".

На кінець 2016 року в Резервному фонді залишиться 980 млрд руб., Які будуть вичерпані в 2017 році, повідомляв Reuters у липні з посиланням на матеріали до проекту бюджету на 2017-2019 роки. У 2017 році уряд може задіяти для бюджетних цілей ресурси ФНБ, говорив Силуанов в інтерв'ю РБК в червні. Зараз ФНБ не витрачається на фінансування бюджетного дефіциту, і близько третини його обсягу розміщено у Зовнішекономбанку і в інфраструктурних проектах.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти