Україна втрачає 10 років економічного розвитку – Акімова

24 квітня 2015, 12:22

ВВП на душу населення становить лише 9% від аналогічного показника в країнах ЄС

В Україні є п'ять найбільш важливих напрямків, які визначають соціально-економічний розвиток країни за останні два роки, заявила директор аналітичного центру "Нова соціальна та економічна політика" Ірина Акімова, представляючи дослідження "Україна – 2015: від економічної кризи до стійкого зростання".

Реклама

Такими напрямками, за її словами, є макроекономічна стабілізація, політика дерегуляції та боротьби з корупцією, підтримка реального сектору економіки, соціальна політика, а також вибудовування відносин між владою і суспільством.

Ситуація в Україні в 2014 і 2015 роках обумовлювалася внутрішніми і зовнішніми причинами, в їх числі – конфлікт на сході, анексія Криму, політична нестабільність, перевибори, політична та економічна війна з Росією, яка призвела до втрати значної частини ринку. "Якщо оцінювати питому вагу внеску цих шоків в загальне погіршення ситуації, то наш висновок: внутрішні причини – нереформованість економіки, низький темп динаміки динаміки модернізації – внесли як мінімум 50% внеску в погіршення ситуації", – заявила Ірина Акімова.

Це призвело до різкого падіння темпів ВВП, темпів зростання промисловості, зростання безробіття, заморожування соціальних стандартів, а також проблем у банківському секторі.

Перспективи економічного зростання, за словами Акімової, складають в межах від 1 до 3,5% в 2016 році. "Показник потенційного економічного зростання – близько 4%. За найближчі два роки ми на нього, швидше за все, вийти не зможемо. Очевидно, що з такими темпами росту наше соціально-економічне становище іде в глибокий розрив з соціально-економічним становищем країн ЄС", – заявила Акімова. При цьому вона нагадала, що основний вектор України декларується як євроінтеграція.

Реклама

Рівень ВВП на душу населення в Україні становить лише 9% від усіх країн ЄС і 18% – порівняно з новими членами. "Розрив між показниками ВВП на душу в Україні і у найближчих сусідів – Польщі, Румунії зараз збільшується", – заявила директор аналітичного центру "Нова соціальна та економічна політика".

За словами Акімової, ВВП на душу населення може зменшитися до рівня менше 2 тисяч доларів на людину. "Цей показник відповідає рівню найбідніших країн, які живуть на природних ресурсах і низькокваліфікованої робочої сили", – зазначила експерт. Якщо такий сценарій реалізується, то мета "Стратегії 2020" вдвічі збільшити ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності, досягнута не буде, заявила Ірина Акімова.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей

"Якщо розвиток ВВП в 2015 році буде відповідати урядовим прогнозом, у порівнянних цінах ми вийдемо на рівень 2005 року. З точки зору економічного розвитку країна втрачає десятиліття", – заявила Акімова.

Незважаючи на те, що в Україні змінилася влада, істотних змін у питанні реформування економіки не відбулося. "Це не означає, що не було успіхів, спроб просунутися далі. Вони були", – заявила Акімова, зазначивши підписання Угоди про асоціацію з ЄС і меморандуму з МВФ. "Ці два фактори дали можливість Україні не піти в дефолтний піку", – сказала вона.

Директор центру "Нова соціальна та економічна політика" також зазначила спроби оздоровлення фінансового сектора, реформування паливно-енергетичного сектору та дерегуляції економіки. "Спроби були, але, з нашої точки зору, швидкість руху не відповідала тим викликам, які на сьогоднішній день стоять перед Україною", – вважає Акімова.

Реклама

Нагадаємо, за прогнозом Кабінету міністрів, в 2015 році очікується три сценарії розвитку ситуації: падіння ВВП на 5,5%, 8,6% і 11,9% при інфляції (грудень до грудня) 26,7%, 38,1% і 42,8% відповідно.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти