НБУ різко погіршив прогноз щодо інфляції

26 жовтня 2017, 14:24

У Нацбанку вважають, що вихід на раніше озвучені цілі щодо інфляції в Україні буде дещо пізніше, ніж очікувалося

Інфляція в Україні сповільнюватиметься і знову наблизиться до цільових значень, проте цей процес буде тривалішим, ніж прогнозувалося раніше. Новий прогноз щодо інфляції на 2017 і 2018 роки оприлюднив Національний банк України (НБУ).

Реклама

На думку аналітиків НБУ, зростанню інфляції сприяло активне відновлення споживчого попиту, різке підвищення пенсійних виплат і мінімальної заробітної плати, а також акцизів на тютюнові вироби. У зв'язку з цим, інфляційні прогнози регулятора були переглянуті.

Згідно з новим прогнозом НБУ, до кінця 2017 року інфляція в Україні знизиться до 12,2% (попередній прогноз – 9,1%).

Надалі інфляція продовжить сповільнюватися і наблизиться до центральної точки цільового діапазону в третьому кварталі 2018 року. Наприкінці 2018 року, згідно з новим прогнозом, інфляція в Україні становитиме 7,3% (попередній прогноз – 6,0%).

При цьому прогноз інфляції на 2019 залишився незмінним на рівні мети в 5,0%.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності
Реклама

У НБУ вважають, що зниження інфляції в 2018-2019 роках з поточного рівня буде обумовлено досить жорсткою монетарною політикою, ослабленням впливу різкого підвищення цін на продовольчі товари та помірною волатильністю обмінного курсу.

Відповідно, в Нацбанку прогнозують, що сповільнюватимуться як темпи зростання цін на сирі продовольчі товари, так і базова інфляція, яка відчутно від них залежить.

"Загалом, фундаментальний інфляційний тиск на прогнозному горизонті залишатиметься стриманим", – вважають в НБУ.

При цьому, як прогнозує регулятор, в 2018-2019 роках істотно зростатимуть адміністративно регульовані ціни (більш ніж на 10% на рік). Згідно з прогнозом НБУ, це переважно станеться внаслідок очікуваного поступового підвищення світових цін на енергоресурси, а також через політику уряду, спрямовану на гармонізацію ставок тютюнових акцизів до рівнів акцизного навантаження в ЄС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти