Експерт: Фіскальні ініціативи "Слуги народу" – груба політична і економічна помилка

12 вересня 2019, 12:04

Співзасновник Bendukidze Free Market Center Федорин пояснює, що результатом прийняття проекту закону буде посилення корупції, різке зростання невдоволення

Верховна Рада ІХ скликання в швидкому порядку розглядає кілька податкових законопроектів, які приведуть до істотного погіршення підприємницького клімату, вдарять по українському малому і середньому бізнесу. Про це пише співзасновник Bendukidze Free Market Center Володимир Федорин у своєму блозі..

Реклама

За його словами, це робиться під гаслами "детінізації", "виконання міжнародних зобов'язань України", і – хоча не озвучується вголос – необхідність провести непопулярні реформи, поки є підтримка в парламенті.

Володимир Федорин пояснює, що результатом прийняття проекту закону буде посилення корупції, різке зростання невдоволення самозайнятих, додатковий відтік економічно активного населення за кордон і повна зупинка інвестиційної активності значної частини середнього бізнесу.

"Безумовно, Україна потребує підвищення ефективності податкової системи. Різнобій ставок, нерівні умови конкуренції через неоподатковуваний тіньовий імпорт, привілейоване становище платників податків – олігархів – все це пригнічує інвестиційне середовище і є одним з ключових чинників бідності нашої країни.

Однак без кроків назустріч бізнесу без зниження номінальних ставок всі чисто фіскальні кроки будуть справедливо сприйматися українцями як тріумф бюрократії, порушення суспільного договору і обман довіри", – написав Федорин.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Також він зазначає, що "фіскальні ініціативи "Слуги народу", а конкретно – Данила Гетманцева – груба політична (що веде до кризи довіри до президента і нової влади) і економічна помилка. Щоб почати швидко розвиватися, Україні потрібна радикальна стимулююча реформа податкової системи, а не торжество азаровщини, позбавлене будь-якої логіки, крім логіки хапка".

Союз українських підприємців вважає, що всі ці законопроекти можуть призвести до трагічних наслідків для українського бізнесу. Європейська бізнес-асоціація нарахувала 13 підводних каменів законопроекту 1210.

"Експерти Асоціації висловлюють свою обмовку про недоцільність прийняття законопроекту в такому вигляді і в надзвичайно стислі терміни, запропоновані у зв'язку з невідкладним статусом законопроекту. Асоціація повністю підтримує заяву прем'єр-міністра України про те, що податкова реформа повинна початися навесні 2020 року, а зміни в податкове законодавство повинні вступити в силу з 2021 року", – цитує Федорин звернення ЄБА.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти