Світовий банк розкритикував проект податкової реформи в Україні

5 жовтня 2015, 16:28

Бюджет може втратити гроші, вважають фахівці

Світовий банк (СБ) попереджає про ризик критичних недонадходжень до державного бюджету України на 2016 рік у разі внесення змін до системи оподаткування за запропонованим урядом проектом, що передбачає зниження ставок податків без адекватних компенсаторів і поліпшення адміністрування податків. Про це повідомила сьогодні економіст Світового банку в Україні Анастасія Головач.

Реклама

"В цілому всі ці пропозиції є рухом в дуже правильному напрямку. Але що викликає занепокоєння, так це те, що впровадження цієї реформи саме зараз, коли економічна ситуація залишається хиткою і є багато зовнішніх викликів, у короткостроковій перспективі, безумовно, призведе до значних втрат доходів держбюджету", – сказала Головач, коментуючи запропонований урядом проект змін в податкове законодавство, що передбачає встановлення лінійних однорідних ставок податків в 20% з податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість, єдиного соціального внеску та податку на прибуток.

За словами економіста Світового банку, зниження ставки єдиного соціального внеску вдвічі, як це заплановано в рамках податкової реформи, без одночасного поліпшення системи адміністрування цього податку, як показує досвід інших країн, призведе до зниження доходів держбюджету в обсязі до 2,5% ВВП, що ставить під загрозу наповнення Пенсійного фонду на тлі загального зниження доходів держбюджету 2016 року в зв'язку зі скасуванням імпортного збору і зниженням очікуваного прибутку Національного банку України для перерахування до держбюджету.

"Дуже важливо, щоб у фінальній версії Податкового кодексу, яка буде розглядатися парламентом, уряд передбачив серйозні компенсаторні механізми, які допомогли б поліпшити наповнення доходів держбюджету наступного року. Крім того, можливо, доцільним було б введення певного перехідного періоду, протягом якого податки будуть поступово знижуватися до певного рівня. І ще одним дуже важливим фактором є покращення адміністрування", – підкреслила Головач.

В тренді
Нервозність на ринку. Чому бензину і дизпаливу загрожує нове зростання цін

Як повідомлялося, Міністерство фінансів розраховує на схвалення оновленого Податкового кодексу у Верховній Раді у вересні. Підготовлені Мінфіном зміни в систему оподаткування, зокрема, передбачають встановлення лінійних однорідних ставок податків в 20% з податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість, єдиного соціального внеску та податку на прибуток, а також заміну податкових пільг для окремих галузей на пряме субсидування з держбюджету.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти