Nissan і Mitsubishi створюють стратегічний альянс

16 травня 2016, 04:31

Один японський автогігант скуповує акції іншого

Компанії Nissan Motor Co., Ltd., ( "Nissan"), і Mitsubishi Motors Corporation, ( "MMC") оголосили про підписання Базової угоди про початок формування довгострокового стратегічного альянсу між двома японськими автовиробниками. Про це повідомляє прес-служба Nissan в Україні.

Реклама

Nissan придбає 34% пакета акцій MMC за 237 млрд. японських ієн услід за їх випуском.

Стратегічний альянс розширить існуючий партнерство між Nissan і MMC, в рамках якого компанії співпрацювали останні п'ять років. Nissan і MMC домовилися про співпрацю по закупках, загальних технічних платформах для створення автомобілів, обміну технологіями, спільним використанням заводських потужностей і діяльності на ринках, що розвиваються.

Карлос Гон (Carlos Ghosn), президент і виконавчий директор Nissan, сказав: "Це найважливіша і найбільш взаємовигідна угода для компаній Nissan і Mitsubishi Motors. Вона створює нову потужну силу в автомобільній промисловості, яка виразиться в тісній співпраці і створить значиму синергію. Ми станемо найбільшим акціонером компанії MMC, що поважає її бренд і історію, і будемо сприяти її розвитку. Ми будемо підтримувати MMC у вирішенні складних завдань, а також будемо раді бачити цю компанію в якості нового члена нашого Альянсу, що розширюється".

Осаму Масуко (Osamu Masuko), голова ради директорів і виконавчий директор Mitsubishi Motors Corporation, сказав: "За довгі роки успішного партнерства компанія Nissan Motor придбала величезний досвід в тому, як можна максимально і ефективно використовувати плоди співпраці в рамках альянсу. Ця угода створить довгострокову платформу, необхідну нашим компаніям для майбутнього прогресу. Ми отримаємо довгострокові переваги за рахунок поглиблення нашого стратегічного партнерства, в тому числі за рахунок спільного користування такими ресурсами, як розробки і закупівлі".

Реклама

За умовами угоди Nissan придбає 506,6 млн. знову випущених акцій MMC за ціною 468,52 ієни за акцію. Ціна акції відображає середню ціну за період з 21 квітня по 11 травня 2016 року включно. Після закриття угоди Nissan стане найбільшим акціонером MMC.

В тренді
Ринок пального: як декларування цін вплине на вартість ресурсу

MMC і Nissan прогнозують, що компанії Mitsubishi Heavy Industries, Mitsubishi Corporation і The Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ сформують колективне володіння пакетом акцій Mitsubishi Motors і підтримають цей стратегічний альянс.

Підписання остаточної угоди про формування Альянсу очікується до кінця травня 2016 року, коли буде підписано угоду з існуючою групою власників акцій MMC, а також після юридичного підтвердження угоди.

Очікується, що транзакція буде повністю оформлена до кінця поточного года. Рішення Nissan придбати стратегічну частку акцій MMC знаменує недавнє розширення концепції Альянсу, створеного близько 17 років тому при обміні акціями з Renault. Раніше компанія Nissan придбала акції або підписала партнерські угоди і з іншими автомобільними концернами, такими як Daimler і АвтоВАЗ.

Після закриття угоди MMC запропонує Nissan кандидатів на посади членів ради директорів в кількості, пропорційній частці акцій Nissan, а також кандидата від Nissan на посаду голови ради директорів.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти