Україна увійшла до числа лідерів з розвитку "зеленої" енергії

25 вересня 2019, 20:01

Експерти прогнозують повний перехід на відновлювану енергію в майбутньому

Україна увійшла до п'ятірки світових лідерів за темпами розвитку вітрової енергетики і в перспективі, років через 50, перейде виключно на поновлювані джерела. Таку мету заявило нове співтовариство "100 RE UA", до якого увійшли найбільші асоціації виробників зеленої енергії та екологи.

Реклама

За перше півріччя в Україні побудували більше вітрових і сонячних станцій, ніж за весь минулий рік, але темпи можуть впасти – учасники ринку стурбовані тим, що в парламенті готуються переглянути умови будівництва вітро- і сонячних станцій і зменшити "зелений тариф".

Однак на скільки і кого торкнуться зміни – енергокомпанії не повідомляють і попереджають: подібні зміни можуть поставити хрест на альтернативній енергетиці в Україні.

"Ми не можемо правила гри змінювати взагалі для інвесторів і внутрішніх, і міжнародних, заднім числом, тому що це катастрофічне значення матиме не тільки для відновлюваної енергетики, яка дуже великими темпами розвивається. Це матиме негативні наслідки для всього інвестиційного клімату в Україні" , – заявив Олександр Домбровський, голова громадського об'єднання "100 RE UA".

"В першу чергу, закон зворотної сили не має, і це якщо буде зворотна сила – то негативний вплив на інвестиції, на економіку, на рейтинг України, як політичний, так і економічний: інвесторів – немає, економіка не розвивається, люди втрачають роботу" , – заявив Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації.

Нагадаємо, нещодавно в Запорізькій області відбувся запуск перших вітряних турбін Приморської вітроелектростанції.

Також сайт "Сьогодні" писав, що в Україні вітроферми йдуть в зростання. Згідно з Енергетичною стратегією, прийнятою урядом країни, до 2035 року чверть всієї електроенергії Україна отримуватиме з поновлюваних джерел. Ближча мета – 11% до 2020 року. 2017-й ми закінчили зі скромними 1,5 ГВт потужності з необхідних 5 ГВт. Що стосується вироблення електроенергії, то її левову частку принесли вітроелектростанції.

Реклама

Крім того, ми повідомляли, що комітет з ПЕК проголосував за впровадження зелених аукціонів з 2020 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти