Відділення "труби" від "Нафтогазу": з'явилися деталі за рішенням Кабміну

18 вересня 2019 15:53

Оржель заявив, що Україна посилила позицію на газових переговорах

Кабінет міністрів передав Міністерству фінансів повноваження з управління 100% акцій "Магістральних газопроводів України" (МГУ), що забезпечить незалежність нового оператора газотранспортної системи України (ОГТСУ) від "Нафтогазу України" і повне відокремлення діяльності з транспортування газу від діяльності з його видобування та постачання.

Реклама

Про це повідомляє прес-служба уряду після заяви прем'єр-міністр Олексія Гончарука, що сьогодні, 18 вересня, абмін схвалив план по анбандлінгу (поділу) "Нафтогазу".

"Одночасно з переходом ОГТСУ у власність МГУ держава передасть газотранспортну систему в управління нового оператора. Із завершенням анбандлінга Україна зробить новий крок в розвитку ринку газу і виконає взяті на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС", – сказано в повідомленні.

Гончарук заявив, що рішення Кабміну відкриває можливість для залучення інвестицій в українську ГТС.

У свою чергу міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що уряд затвердив модель анбандлінга "Нафтогазу" відповідно до вимог Третього енергопакету.

В тренді
Карта. Де в Україні платять найвищі та найнижчі зарплати
Зарплати в червні виросли
Реклама

"Дуже важливо, що нам вдалося зрушити ситуацію перед тристоронніми переговорами між Україною, ЄС і РФ ("трьохсторонка" відбудеться 19 вересня. – Ред.). Надійна і безперебійна робота української газотранспортної системи дуже необхідна для постачальників і споживачів з країн ЄС. Загалом, деполітизація теми управління ГТС дасть нам можливість зайняти сильну позицію в майбутніх переговорах", - підкреслив він.

Новини "Сьогодні" писали, що у травні уряд затвердив модель проведення анбандлінга "Нафтогазу" – створення незалежного оператора ГТС – за моделлю Оwnership Unbundling (OU), на якій наполягав тодішній прем'єр-міністр Володимир Гройсман, тобто виведення оператора і ГТС за межі групи.

Водночас в "Нафтогазі" наполягали, що при поділі компанії газотранспортні активи повинні залишитися в групі, а незалежний оператор – перейти незалежному органу або стороні (Independent System Operator, ISO). Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявляв, що роведення анбандлінга на вимогу Кабміну містить ризики програшу "Газпрому" в новому арбітражі.

У свою чергу Світовий банк підтримав позицію Кабінету міністрів про необхідність відділення газотранспортного бізнесу "Нафтогазу" за моделлю OU.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти