Нові умови транзиту українських товарів через Росію: Путін підписав указ

24 червня 2019 16:07

Указ російського президента набуває чинності з 1 липня

Автомобільний і залізничний транзит українських товарів через територію Росії в інші країни дозволяється за умови, що буде забезпечена простежуваність із застосуванням пломб на підставі технології ГЛОНАСС.

Реклама

Відповідні поправки вніс сьогодні, 24 червня, президент Росії Володимир Путін до указу про застосування спеціальних економічних заходів, який був підписаний у жовтні 2018 року через "недружні дії" України щодо громадян і юросіб РФ.

Згідно зі змінами, у водія автомобіля, який здійснює транзит, повинен бути обліковий талон, а у разі порушення порядку використання пломб талони анулюються.

Крім того, Путін доручив уряду РФ затвердити перелік пунктів пропуску через кордон для транзиту, порядок здійснення перевезень, вимоги до пломб ГЛОНАСС, порядок видачі талонів, а також забезпечити створення і експлуатацію системи контролю.

Указ набуває чинності 1 липня.

Реклама

Раніше новини "Сьогодні" повідомляли, що у 2016 році президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким обмежив транзит українських товарів через російську територію в Казахстан і Киргизстан. У грудні 2018 року його продовжив обмеження до 1 липня 2019 року

В тренді
Скасування "карантинних" субсидій і газовий шантаж Росії – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Україна поскаржилася на дії Москви до Світової організації торгівлі (СОТ), оцінивши скорочення експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу тільки в першому півріччі 2016 року через такі дії РФ у 35,1%.

У квітні 2019 року в СОТ повідомили, що панель арбітрів винесла рішення на користь Росії у цій справі. У рішенні сказано, що вони не виявили порушень РФ її зобов'язань як за Генеральною угодою з тарифів і торгівлі 1994 року, так і за угодою про приєднання до СОТ.

Україна апеляції не подавала. При цьому в Мінекономрозвитку відзначили, що публікація висновків експертів СОТ про "надзвичайні обставини у міжнародних відносинах" є фактичним визнанням ще однією міжнародною організацією збройного конфлікту між Україною і Росією.


Нагадаємо, під час чергової прямої лінії, яка відбулася 20 червня, Путін прокоментував санкції проти Москви. Він дав зрозуміти, що Росія не зобов'язана виконувати вимоги Євросоюзу для скасування обмежувальних заходів, оскільки, на його думку, Москва ні з ким не сварилася:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти