Ще дві країни хочуть перейти на євро

10 липня 2019, 11:37

Перехід на євро планується до 2023 року

Болгарія і Хорватія хочуть до 2023 року вступити в зону спільної валюти євро. Загреб уже звернувся з відповідною заявою, щоб включити куну в Європейський механізм валютних курсів ERM2, обов'язковий для країн-кандидатів.

Реклама

Як зазначається, після Brexit, який повинен відбутися 31 жовтня, ще більше країн-учасниць ЄС прагнутимуть до впровадження валюти євро. З 1 листопада до єврозони буде належати 70% євросоюзних держав, в яких живе 77% жителів ЄС.

Після вступу Болгарії та Хорватії поза єврозоною залишаться Польща, Угорщина, Чехія, Швеція і Данія. Поки конкретної дати переходу на євро не визначила Румунія, але про такі плани Бухарест уже повідомив.

Нагадаємо, ми вже писали, що Хорватія розпочала офіційну процедуру приєднання до Європейського механізму обмінних курсів   і Європейського банківського союзу, що є першим етапом вступу країни в зону євро.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

Членами зони євро є наразі 19 держав. Для вступу в спільноту країна-кандидат повинна два роки залишатися членом ERM 2, утримуючи свою валюту. Крім того, вона повинна виконати так звані Маастрихтські критерії: максимальний дефіцит бюджету не повинен перевищувати 3% ВНП; розмір держборгу – 60% ВВП; інфляція не повинна бути більше ніж на 1,5% вищою, ніж середній рівень інфляції у трьох країнах ЄС із найнижчими її показниками.

Реклама

Раніше глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що  Греція вступила в зону євро після підробки необхідних для цього даних.

А в Латвії підбили підсумки переходу на євро. Країна прожила в єврозоні повних п'ять років.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти