НБУ заборонив роботу українських банків із низкою банків з Європи

Регулятор вирішив боротися з відтоком капіталу

З 1 квітня виповнюється робота цілого ряду українських банків з фінансовими установами з Європи, відомими як учасники схем з розподілу фінансових потоків. Йдеться про банках Meinl AG, Winter & Co, Bank Frick & Co та інших. Мета таких дій – припинення схем з виведення капіталу з України, пише Forbes.

Кореспондентські рахунки українських банків – одна з гучних тим, пов'язаних із виведенням капіталу з України. Згідно з вимогами НБУ, фінансові установи зобов'язані тримати валюту країн першого світу на рахунках в банках цих країн: в Європі і США. Однак не всі банки використовували розміщені кошти за призначенням. Під деякі коррахунки іноземні банки видавали кредити, а кошти могли бути списані з цих коррахунків на користь, скажімо, кіпрських компаній. Далі ці гроші могли повернутися в Україну – наприклад, у вигляді прямих іноземних інвестицій.

Реклама

Основна проблема полягала в тому, що далеко не весь обсяг коштів на коррахунках належав акціонерам банків або замовникам цих схем. Велика частина – гроші вкладників банків, які тепер опинилися банкрутами.

Чи не весь обсяг коштів на коррахунках належав акціонерам банків або замовникам цих схем. Велика частина – гроші вкладників.

З кінця 2014 року Нацбанк почав згортати роботу українських банків із тими фінансовими установами, які використовували коррахунки не для зберігання коштів, а для проведення сумнівних фінансових транзакцій. Це було зроблено для запобігання претензій з боку міжнародних донорів України і FATF: за збігом, восени 2014-го були прийняті закони з новими правилами по боротьбі з легалізацією коштів, отриманих злочинним шляхом, і відмиванням грошей. Заборона на роботу з рядом банків повинен припинити питання з боку FATF до України.

"Список банків, з якими тепер працювати не можна, створювався за підсумками роботи тимчасових адміністраторів і ліквідаторів збанкрутілих банків. Адміністратори намагалися повернути кошти з коррахунків закордонних фінустанов, і отримували відмови, згідно з якими гроші або списані, або захищені заставами. Таким чином накопичувалася статистика про те, які банки були задіяні в такому фінансуванні нерезидентних компаній з коштів коррахунків. Коли статистика накопичилася, НБУ прийняв рішення, з якими з банків працювати не можна", – розповідає банкір Павло Крапівін.

Реклама

Згідно з інформацією видання, з 1 квітня настає дедлайн для частини українських банків по розірванню термінових договорів і закриття коррахунків в банках Frick & Co, Winter & Co, Meinl Bank AG і інших.

"Вводити ці обмеження потрібно було, по хорошому, два-три роки тому, щоб запобігти виведенню з України коштів через договори доручення, списання коштів з коррахунків банків – чим користувалися власники банків для виведення активів. Якщо знаходження коштів банків на рахунках в Bank of New York або Deutsche Bank є нормальною загальносвітовою практикою, то робота з коррахунками в банках, замішаних у виведенні капіталу, є неприйнятною. Таким чином, дії НБУ правильні, але вони запізнилися років на три", – вважає керівник юридичної компанії" Кравець і партнери "Ростислав Кравець.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.65

Євро (€)

31.52

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти