Програма МВФ врятувала Україну від катастрофи – Волкер

29 жовтня 2018, 09:47

Дипломат оцінив угоду з Фондом і пояснив, чому вона було необхідною

Нова угода між Міжнародним валютним фондом (МВФ) і Україноюдопоможезміцнитибюджеттапродовжитипрограмиреформ.Крімтого,цяпрограмаврятувалаУкраїнувід"катастрофивмакрофінансовомуплані",заявивспеціальнийпредставникДержавногодепартаментуСШАз питаньУкраїниКуртВолкер.

Реклама

"Ця угода в довгострокових інтересах України, як економічних, так і зміцнення бюджету, реформ. Ця співпраця може мати дуже позитивні результати в довгостроковій перспективі", – сказав Волкер.

За його словами, Україна отримає відчутну фінансову підтримку.

"Це дозволить уряду продовжувати здійснювати свою діяльність: надавати послуги, демонструвати на глобальному ринку сильну і стабільну позицію. З точки зору макрофінансових і бюджетних вигод для українського уряду досягнення домовленості з МВФ дуже важливе", – підкреслив Волкер.

Дипломат додав, що негативні результати відсутності угоди з МВФ Україна почала б відчувати вже в січні-лютому 2019 року.

"Це була б катастрофа для України в макрофінансовому плані, якби угоди не було", - резюмував спецпредставник США
.

Нагадаємо, МВФ і Україна досягли домовленостей по новій програмі  форматуstand-byврозмірі3,9 млрддоларів.Програматривалістю14місяцівзамінитьзатвердженувберезні 2015 рокупрограмурозширеногофінансування,яказакінчуєтьсявберезні2019 року.Угодупро3,9 млрддоларівкредитузатвердятьпісляприйняттядержбюджетуУкраїнина2019 рік.

ЗаяваМВФпро нову програмунадійшла протягомгодинипіслярішенняКабмінупідвищити ціни на газ в Україні на 23,5% з1 листопада

В тренді
Працевлаштування в Україні: кому легше знайти роботу за фахом (відео)


Реклама

У 2015 році МВФ схвалив для України чотирирічну програму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом близько 17,5 млрд доларів. Спочатку програма передбачала щоквартальний перегляд програми. Перший транш склав 5 млрд доларів. Україна змогла майже в термін отримати другий транш на 1,7 млрд доларів на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в просуванні по програмі. У 2016 році переговори поновилися, і МВФ вирішив виділити третій транш – 1 млрд доларів – в середині вересня 2016, а четвертий – 3 квітня 2017 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти