Пенсійна реформа буксує: експерти розповіли, що потрібно виправити

24 вересня 2019 8:40

Люди не довіряють недержавним пенсійним фондам

Поки в Україні вирішується питання про запровадження накопичувальної пенсійної системи, недержавні пенсійні фонди (НПФ) давно працюють. Але, за оцінками експертів, лише кожен 13-й українець користується такою системою.

Реклама

Як розповів сайту "Сьогодні" керівник локальними активами групи ICU Григорій Овчаренко, населення налаштоване скептично, а тому не поспішає вкладати гроші в НПФ. Втім, і нинішня система себе не виправдовує, вважає експерт.

"В умовах українських реалій більш надійним варіантом реалізації пенсійної реформи було б збереження діючої моделі з допуском на ринок існуючих і нових недержавних пенсійних фондів, в тому числі зарубіжних. Все це має підкріплюватися однозначною законодавчою і комунікаційною підтримкою з боку влади. Потрібно відходити від риторики "Солідарна система – єдиний варіант", – пояснив ситуацію Овчаренко.

Читайте також: Бюджет-2020: скільки грошей витратять на пенсії українцям

Експерт Центру структурної політології "Вибір" Лілія Брудницька додала, що солідарна система корумпована і давно потребує прозорого аудиту. Спеціалістка також зазначила, що якщо з'явиться гідна альтернатива Пенсійному фонду України – громадяни з радістю нею скористаються.

"Якщо буде гарантована державою альтернатива Пенсійному фонду України, люди потягнуться туди: адже там не буде вважатися стаж і т.п., – тільки обсяг ваших і тільки ваших відрахувань. Які підуть вашим спадкоємцям, якщо з вами щось трапиться. І це справедливо: ви ці гроші заробили, вони – ваші, і ніхто не має права розпоряджатися ними ", – розповіла експерт.

Брудницька підсумувала, що також необхідно запросити іноземних інвесторів на цей ринок. Насправді, за її словами, спочатку їх доведеться чимось зацікавити, а після забезпечити пенсіонерам всі гарантії.

Реклама

Детальніше про роботу НПФ читайте на сайті "Сьогодні" - Недержавні пенсійні фонди: чим вони лякають українців і чому виявилися неефективними

Нагадаємо, пенсійна реформа в Україні повномасштабно стартувала ще в 2017 році і продовжується до цих пір. Суть реформи, серед іншого, в тому, щоб в країні повноцінно запрацювали всі три рівня пенсійної системи:

  1. Перший рівень – це солідарна система, яка функціонує зараз, тобто із зарплати працівників автоматично відраховуються внески до Пенсійного фонду.
  2. Другий рівень – накопичувальний, тобто кожен українець (або роботодавець від його імені) із зарплати відраховуватиме певну суму на державний рахунок, з якого на пенсії можна буде отримувати додаткові виплати.
  3. Третій рівень – добровільно накопичувальний, коли люди самостійно обирають собі недержавний пенсійний фонд і кладуть на свій рахунок ті суми, які вважають за потрібне.

Новости "Сьогодні" також повідомляли, що Україна хоче спростити отримання пенсій для жителів непідконтрольних територій:

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти