Непередбачуваність коронавірусу: дистанційна робота може стати звичною формою бізнесу

21 квітня 2020, 21:01

Анастасія Іщенко , Вікторія Подолянець

Пандемія істотно переформатує ринок праці

Через коронавірус втратити роботу можуть мільйони людей, а умови праці десятків мільйонів жителів планети істотно зміняться. Про ці та інші зміни під час пандемії коронавірусу і після нього експерти розповіли сайту "Сьогодні". Подробиці читайте в статті "Якою буде Україна після карантину: прогнози експертів".

Реклама

Так, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов каже, що наслідки карантину необхідно розглядати лише в комплексі з впливом світової економічної рецесії. Адже вже зараз очікується всесвітнє падіння споживчого попиту і доходів населення.

"Закриється або скоротиться низка підприємств. В першу чергу – у сфері послуг. Роботу втратять мільйони співробітників. У структурі економіки збільшиться роль виробничого сектора. На ринку праці посилиться конкуренція за рахунок повернення мільйона трудових мігрантів, які втратять роботу у Європі та в Росії. Зменшиться надходження валюти в країну від трудових мігрантів, що знову ж таки знизить споживчий попит. Після декількох місяців карантину можуть змінитися соціальні звички. Люди будуть все так же часто мити руки, менше обніматися при зустрічах, частина робочих контактів так і продовжиться дистанційно", – говорить Попов.

Про те, яких важливих новацій потребує переведення на постійну дистанційну роботу мільйонів співробітників, більш докладно розповідає Ігор Городецький, заступник директора з питань виробництва державної IT-компанії ДП "Інфотех".

За його словами, зміни, в першу чергу, повинні торкнутися малого і середнього бізнесу, які карантин поставив перед проблемою організації віддаленої роботи своїх бек-офісів. Далеко не всі змогли забезпечити співробітникам можливість віддаленої роботи.

Реклама

"Беручи до уваги прогнози світової медицини про те, що восени ми можемо зіткнутися з повторною біологічної небезпекою, я думаю, що бізнес спробує врахувати сумний досвід і зосередить свої зусилля на тому, щоб дати можливість кожному співробітнику, який використовує в своїй роботі комп'ютер, працювати однаково продуктивно вдома і в офісі" , – зазначає Городецький.

За його словами, тут можуть бути два основних шляхи розвитку подій: або "відхід" в хмарні технології, або створення власної інфраструктури.

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

"А це означає, що на ринку підвищиться попит на послуги всіляких хмарних сервісів – від послуг зберігання інформації до надання програмних сервісів управління завданнями, фінансовими і матеріальними ресурсами", – прогнозує Городецький.

Він додає: тим, хто не довіряє "хмарам", доведеться розщедритися на додаткове мережеве та серверне обладнання, а також на програмне забезпечення для автоматизації процесів повністю безпаперового документообігу, контролю виконання, моніторингу стану процесів і підтримки віддалених користувачів.

"Звідси ще одне припущення: на ринку праці можуть стати більш затребуваними системні адміністратори", – ділиться спостереженнями Городецький.

Реклама

Нагадаємо, якщо карантин через пандемію коронавірусу затягнеться на все літо, у Європейському Союзі і Великій Британії з'явиться 59 мільйонів осіб без достатніх коштів для існування.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що карантин кардинально змінив ситуацію з роботою в Україні. Так, серед опитаних українців віком від 18 до 60 років, які проживають в містах з населенням більше 50 тисяч осіб, лише 67% працюють повний робочий день.

Про те, які країни вже послабили карантин, дивіться в сюжеті "Сьогодні":

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти