"Між Сциллою і Харибдою": Порошенко пояснив зростання цін на газ в Україні

12 листопада 2018 11:46

Президент нагадав про зовнішні зобов'язання країни

В України небулоіншогошляхудлязбереженняекономічноїстабільності,крім підвищення тарифів на газ з 1 листопада. Про цезаявивпрезидентУкраїниПетроПорошенконазасіданніРадирегіональногорозвитку.

Реклама

"Уряд прийняв рішення про підвищення тарифів на газ. Чи був у уряду вибір між хорошим і поганим сценаріями? Ні, уряд стояв на розтяжці між поганим і дуже поганим, між підвищенням тарифів і ударом по макроекономічній стабільності. Це приблизно як між Сциллою і Харибдою", – заявив Порошенко.

Він зазначив, що таке рішення було практично неминучим.

"Чи можна було обійтися без підвищення тарифів? Навряд чи, тому для стабільності і розвитку економіки потрібен транш МВФ. Стан економіки вже в принципі дозволяє відмовитися від кредитів. Ми так би і зробили, якби не мали 2019-2020 рр долати пікові навантаження по виплаті старих боргів", - підкреслив Порошенко.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман також відзначав, що
у України серйозні проблеми з зовнішнім боргом. ПогашеннядержборгуУкраїнив 2019році плануєтьсянасуму272,247млрд грн,утомучислізовнішньогоборгу-121,767млрд грн.Крімцього,145,205млрд грнбуденаправленонаобслуговуваннядержборгу,втомучислі56,44млрд грн-зовнішньогоборгу.

Нагадаємо,післярішенняКабмінупідвищитицінинагазвУкраїні,сталовідомо,щоМВФіУкраїнадомовилисяпро змінуформатуспівпраці.так, програма МВФ stand-by буде відкрита для України післязакінченнянинішньоїпрограмирозширеногофінансування(EFF-Extended Fund Facility),терміндіїякоїдобігає кінцявберезні2019 року.

Не пропусти!
Італія – Уельс: відео голу та огляд матчу Євро-2020
Півзахисник збірної Італії Пессіна

Остаточнерішенняза програмоюstand-byповиннобутивинесеноРадоюдиректорівМВФтількипіслятого,якбудеприйнятийдержбюджетУкраїнина2019рік зрекомендаціямиМВФібудутьпіднятітарифинагазітеплодлянаселення.

Всі подробиці в спецтемі Тарифи на газ

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти