Як уникнути обману на газових автомобільних заправках

26 червня 2016, 01:57

Водіям потрібно бути пильними

Набудь-якій автозаправнійстанціївасможутьспробуватиобдурити.Якщомовайдепро заправкуавтомобілягазом,тотутіснуютьсвоїнюанси,пише gbo-sto.kiev.ua.

Реклама

Щотакетаруванняіякцепрацює

Майженавсіхгазовихколонкахстоїтьмеханічнийлічильник-витратомір,якийвимірюєкількістьвикачаногозємностігазу.Ацифринатабловиводятьсяіншимлічильником-електронним.Міжнимиєзв'язок,але непрямий.Тобтоможналегкопокрутитипотрібніважеліізакачаніввашбалон0,7літрабудутьпоказаніякцілийлітр.Інаокоцюрізницювизначитипрактичнонеможливо,алеєметоднепрямоїоцінки,якийспрацьовуєдоситьчасто.

Найкраще робити так: приїжджати на заправку з абсолютно порожнім або близькими до того балоном. Тоді можна хоча б приблизно оцінити, наскільки сильно відхиляються показники лічильника. Просимо залити до повного, і дивимося на лічильник. У 43-літровий балон можна залити не більше 37 літрів, або близько 85%. Тарований лічильник може показати нам цифру 38 або 39 – це цілком нормально, точніше вкладається в рамки середньостатистичного злодійства. Тому на таке звертати увагу сенсу немає. А ось якщо цифри наближаються до 41 і вище – треба бити на сполох. Адже вам в балон заллють ті ж 37 літрів, а платити змусять за 41.

Використанняметануабогазована вода

Реклама

Тиск в балоні залежить від щільності речовини в ньому, але не від його типу. Якщо в газі багато повітряних бульбашок – лічильник буде показувати повний балон, але енергетичний ефект від такої суміші виявиться куди нижче. Пропан-бутан, яким зазвичай заправляють авто, володіє рідкісними і великими бульбашками повітря. А якщо впорснути в нього метан, суміш стає схожою на газовану воду – в ній з'являється багато дрібних бульбашок. Зрозуміло, що в якості палива вона на порядок гірше, ніж чистий газ, і проїхати на такій суміші ви зможете приблизно на 30% менше.

Ухолодну порурокупропан-бутановасумішстискається,через щотисквємностізгазомтрохипадає.Якщожвоностабільнотримаєтьсянарівні11атмосферабовищекруглийрік-цеповинноваснасторожити.Такийефектдаєта сама"газована вода",алетриваєвіннедовго-годину-півтори,томуможнапочекатиізаправитисябільш-меншнормальнимгазом.Аякщонеподаліквідгазовоїколонкивипомітитебалонизмаркуванням"метан"-цеточномаєваснасторожити.

Модифікований паровідділювач

В тренді
У Рівному райраді за борги вимкнули воду: як викручуються чиновники без туалета (відео)

Досвідчені водії нерідко роблять так: просять заправити балон до повного, але при цьому не сидять в машині, а стоять поруч з колонкою і уважно дивляться на табло. На нормальній колонці газ закачується з рівномірною швидкістю, а коли обсяг заповнений – закачування припиняється автоматично. Але якщо вони бачать, що швидкість закачування починає сповільнюватися, а насос все не зупиняється – перехоплюють руку заправника і не дають йому вимкнути насос. І коли на табло підуть цифри 45-48, при тому, що балон розрахований всього на 43 літри – сміливо піднімають скандал, мотивуючи це тим, що колонка несправна.

Закачати в балон більше, ніж в нього поміщається, не можна – автоматика не дозволить. Але можна переставити паровідділювач після витратоміра. У підсумку виходить, що враховується прокачаний обсяг газо-парової суміші, а в балон до вас надходить безпосередньо сам газ, природно, в куди меншій кількості. І коли балон повністю заповнений, вся суміш чеерз паровідділювач починає перекачуватися назад в колонку, але на табло це виглядає як закачування газу в ваш балон. Тобто небезпеки вибуху немає, а ось можливість спіймати шахрая на гарячому є – адже колонка незаконно модифікована.

Реклама

Аргументи,якістануть в нагодівамвсуперечціззаправниками

У переважній більшості маніпуляції з газовою колонкою – справа рук заправників або тих, хто управляє цим об'єктом. Господарі газо-заправних станцій досить рідко йдуть на такий обман – у них інші методи заробітку. Тому власник цілком може стати на ваш бік і все закінчиться компромісом. Не соромтеся погрожувати і скандалити – часом без цього ніяк не обійтися. А також не забувайте використовувати описані в цей статті терміни – це справить необхідне враження. Коли почнеться розмова з використанням розумних слів і термінів, сміливо пропускайте більшість інформації повз вуха.

Длявасважливотільките,щогаззаймаєпевнийобсяг,якийвиікупуєте.Ащобте ж самекількістьгазусталозайматименшемісця,йоготребастиснути,алетисквколонцііклапанахдляцьогопростонедостатньо.Тобто,якщовампродали5літрівгазузамість6,цеозначає,щовасобдурилинацілийлітр.І неважливо,скількивінважить-викупуєтегазвлітрах,а невкілограмах.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти