Як правильно розрахувати ЖКГ-субсидію: електронний калькулятор і актуальні формули

29 вересня 2016, 08:25

Потрібно враховувати все: від розміру прожиткового мінімуму до соціальної норми житла

"Як правильно розрахувати субсидію на "комуналку"? Чи має значення площа квартири і кількість проживаючих в ній на право її отримання?" – Юрій Сергієнко, г. Киев.

Реклама

Відповідає Катерина Гутгарц, адвокат ЮК "АБГ":

"Для розрахунку субсидії можна скористатися калькулятором, який є на сайті КМУ: http://www.kmu.gov.ua/control/calculator. Правда, її розмір, визначений таким чином, орієнтовний – всіх критеріїв він не враховує. Для самостійного розрахунку потрібно підрахувати середньомісячний сукупний дохід сім'ї за останні 6 місяців: скласти доходи всіх членів сім'ї за цей період і розділити на шість. Далі потрібно обчислити обов'язковий розмір платежу. Для цього потрібно середньомісячний розмір доходу на 1 члена сім'ї розділити на прожитковий мінімум (1399 грн в 2016 році), розділити на два (це базовий коефіцієнт для призначення субсидії) і помножити на 15%.

Те, що вийшло в процентах, множимо на середньомісячний дохід сім'ї. Результат цих обчислень – це цифра, скільки сім'я повинна сплачувати за місяць. Якщо цей розмір менше того, що вона платить фактично, то субсидія призначена. Сама субсидія – це різниця між платою за ЖКП в місяць і розміром обов'язкового платежу.


Наприклад, сім'я з 3 осіб. Дохід за 6 місяців – 15 тис. грн.

Реклама

Середньомісячний дохід = 15 000/6 = 2500 грн. На одну людину: 2500/3 = 833 грн.

Обов'язковий платіж:

833/1399/2 *15% = 4,46%.

В тренді
Зміни в Податковому кодексі і пенсії по "Укрпошті" – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

4,46%*2500 = 111,64 грн.

Припустимо, що розмір оплати за житлово-комунальні послуги у цій сім'ї — 800 грн.

Реклама

Тоді субсидія:

800 — 111,64 = 688,36 грн.


Однак не все так однозначно. Тому що у формулі ми не врахували соціальну норму житла і соціальні нормативи користування "комуналкою". Так, наприклад, за нормами: площа – 13,65 кв. м. на людину +35,22 кв. м на сім'ю; постачання холодної води – 2,4 куб. м на людину, гарячої – 4,0 куб. м на людину, електронергія – 90 кВт на людину (в будинку без електроплит і з централізованим постачанням водою) тощо.

Тобто якщо сім'я в нашому прикладі не вкладається в норми споживання і проживає в квартирі, площа якої перевищує соціальну норму житла, розмір субсидії буде іншим. Кількість проживаючих (офіційно зареєстрованих) на житлоплощі також має значення, оскільки враховується дохід кожного з них, а потім середньомісячний дохід ділиться на кількість осіб".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти