Порошенко підписав закон про Рахункову палату

5 серпня 2015, 12:12

Документ повернений з підписом президента в парламент

Президент України Петро Порошенко підписав закон про Рахункову палату. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Реклама

"Повернуто з підписом від президента 5 серпня 2015-го", – йдеться в повідомленні про останній етап проходження документа.

Верховна Рада прийняла закон про Рахункову палату 2 липня.

Закон був прийнятий з правками щодо призначення членів Рахункової палати, які озвучив голова підкомітету Комітету ВР з питань бюджету Іван Крулько.

Зокрема, визначається, що комітет, до предмета відання якого належать питання бюджету, розглядає документи, подані кандидатами на посади членів Рахункової палати, і попередньо обговорює кандидатів щодо їх відповідності вимогам, встановленим Законом "Про Рахункову палату", і подає на розгляд Верховної Ради рішення з висновками по кожному кандидату.

Реклама

Також встановлюється, що Верховна Рада визначає кандидатів на посади членів Рахункової палати рейтинговим голосуванням і затверджує список членів Рахункової палати відповідно до кількості вакантних посад більшістю голосів від конституційного складу.

"Як це буде відбуватися на практиці – всі кандидатури, які будуть подані на розгляд, будуть в залі розглядатися і після цього відбудеться рейтингове (голосування), де буде визначений список з 9. І хто набрав у рейтингу найбільше в цьому списку, будуть поставлені на голосування списком 9 кандидатур ", – пояснив Крулько.
В цілому прийнятий закон визначає організацію, повноваження і порядок діяльності Рахункової палати.

Встановлюється, що Рахункова палата від імені Верховної Ради України здійснює контроль за надходженням коштів до державного бюджету України та їх використанням. Рахункова палата підзвітна ВР і регулярно інформує про результати своєї роботи.

Втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських об'єднань, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових і службових осіб у діяльність Рахункової палати забороняється.

Припинення повноважень Верховної Ради України не може бути підставою для припинення повноважень членів Рахункової палати.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

Повноваження, покладені на Рахункову палату Конституцією України, здійснюються через здійснення заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту).
Державний зовнішній фінансовий контроль (аудит) забезпечується Рахунковою палатою шляхом проведення фінансового аудиту, аудиту ефективності, експертизи, аналізу та інших контрольних заходів.

Фінансовий аудит полягає у перевірці, аналізі та оцінці правильності ведення, повноти обліку та достовірності звітності щодо надходжень і витрат бюджету, встановленні фактичного стану справ щодо цільового використання бюджетних коштів, дотримання законодавства при здійсненні операцій з бюджетними коштами.

Аудит ефективності передбачає встановлення фактичного стану справ і оцінки щодо своєчасності та повноти бюджетних надходжень, продуктивності, результативності, економності використання бюджетних коштів їх розпорядниками та одержувачами, законності, своєчасності та повноти прийняття управлінських рішень учасниками бюджетного процесу, стану внутрішнього контролю розпорядників бюджетних коштів.

Відповідно до закону, якщо під час підготовки проекту державного бюджету виникли розбіжності щодо визначення обсягу фінансового забезпечення діяльності Рахункової палати, і Кабінетом міністрів не врегульовані розбіжності, Рахункова палата може подати до комітету Верховної Ради, в предмет ведення якого входять питання бюджету, відповідні пропозиції (з обґрунтуваннями і розрахунками) для прийняття відповідного рішення під час розгляду проекту закону про державний бюджет України.

Передбачається, що Рахункова палата за результатами здійснення заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту): регулярно інформує ВР, президента про результати здійснення заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту), включаючи факти порушень бюджетного законодавства; подає Верховній Раді висновки щодо проекту закону про державний бюджет; щокварталу подає до ВР висновки про стан виконання закону про державний бюджет, а також пропозиції щодо усунення виявлених відхилень і порушень; подає ВР висновки і пропозиції щодо річного звіту про виконання закону про державний бюджет України.

Реклама

За результатами подання щорічного звіту про діяльність Рахункової палати Верховна Рада може прийняти рішення про проведення зовнішнього аудиту Рахункової палати.

Голова Рахункової палати призначається на посаду ВР за поданням голови Верховної Ради України. Спікер вносить на розгляд Верховної Ради України подання про призначення на посаду голови Рахункової палати одного з членів Рахункової палати.

Строк повноважень членів Рахункової палати становить 6 років. Термін повноважень голови Рахункової палати та його заступника становить 6 років без права бути переобраним на новий термін у межах поточного терміну їх повноважень як членів Рахункової палати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти