Яких змін очікують експерти, якщо Київ отримає гроші від МВФ

14 вересня 2016, 20:41

События на ТК Украина

В обмін на гроші кредитори чекають від України реформ

Золотовалютні резерви збільшаться, а долар – має подешевшати. Таких змін очікують експерти, якщо Київ все таки отримає гроші від МВФ. В обмін міжнародні кредитори як і раніше чекають від України реформ.

Реклама

"Це додаткові кошти в золотовалютні резерви Національного банку. Це підтримає гривню і дасть в якійсь мірі сигнал інвесторам, що в країні відбуваються процеси під контролем МВФ", – вважає Олег Пенздин, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

"Ми вправі очікувати різкого коригування курсу і це може статися буквально в найближчі кілька днів або там, скажімо тиждень, і я б очікував курс десь близько 25 з половиною за один долар", – зазначив Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера.

Договір про співпрацю з Фондом був підписаний у березні 2015-го. Чотирирічна програма допомоги передбачала виділення Україні 17-ти мільярдів доларів під гарантії впровадження урядом цілого комплексу реформ. За цей час Київ встиг отримати два транші: 5 мільярдів доларів у березні і мільярд сімсот мільйонів – у серпні 2015 року.

Спочатку планувалося, що гроші будуть надходити на рахунки Нацбанку щоквартально. Проте з моменту останнього переказу коштів минув рік. Черговий транш МВФ – мільярд сімсот мільйонів доларів – Київ розраховував отримати місяць тому. Але через зволікання із запуском системи електронного декларування терміни виділення фінансової допомоги змістилися. Як і її обсяг – очікується, що розмір траншу не перевищить мільярд доларів.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

"Було прийнято це рішення, тому що треба зберегти можливість тиснути на українські політичні еліти для того, щоб країна рухалася по шляху проведення реформ, з одного боку. З іншого боку, щоб країна могла прийняти якісний державний бюджет на наступний рік", – додав Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера.

При позитивному збігу обставин ще сімсот мільйонів доларів МВФ Україна зможе отримати до кінця року – впевнені експерти.

"Кредити МВФ, як і меморандум, треба сприймати як реанімаційний пакет. Тільки він буде закінчений і тільки ситуація з економікою буде покращена – треба виходити з цього пакету, треба починати нормально розвивати економіку. Кредитами ситий не будеш", – сказав Олег Пенздин, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

Цю та інші новини ви можете подивитися у випуску інформаційної програми "События" на каналі "Україна".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти