Як оформити субсидії на житлокомпослуги жителям Донбасу на контрольованій Україною території

11 лютого 2015, 18:06

Христина Коновалова , Олександр Панченко

У Мінсоцполітики пояснили, що якщо українці не можуть отримати довідку про доходи на роботі, можна звернутися до Пенсійного фонду

Жителі Донецької та Луганської областей, які проживають на території, контрольованій українською владою, можуть зіткнутися з проблемами за призначенням житлово-комунальних субсидій. І пов'язано це, в першу чергу, зі складнощами з отриманням довідок безпосередньо з місця роботи. Про це заявив директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко під час гарячої лінії "Як отримати субсидію на оплату послуг ЖКГ", яка пройшла в прес-центрі "Сегодня Мультимедиа".

Реклама

Під час гарячої лінії в прес-студію подзвонив Віктор, житель Курахово, і попросив роз'яснити порядок оформлення субсидій, якщо члени сім'ї звільнилися і виїхали з міста, знаходяться в безоплатній відпустці, і важко зібрати всі довідки про доходи рідних.

Віталій Музиченко зазначив, що проблеми з отриманням довідок про доходи можуть виникнути тому, що деякі підприємства там закрилися, деякі – перемістилися, доля деяких взагалі невідома. "Заручником цієї ситуації стали люди, які там працювали і не можуть з бухгалтерії взяти довідку про доходи, щоб надати її в органи соцзахисту. При цьому в положенні про надання субсидій передбачено, що людина може взяти таку довідку не тільки з підприємства, а й звернутися до Пенсійного фонду за місцем проживання, де за його запитом ПФ видає довідку за формою ОК5. Ця довідка з Реєстру персоніфікованого обліку про оплату соціального внеску по загальнообов'язковому пенсійному страхуванню. В цьому випадку людина може звернутися до Пенсійного фонду та взяти довідку, надати її в орган соцзахисту", – рекомендує Музиченко.

Є ще один варіант вирішення проблеми – жителі Донецької та Луганської областей, що знаходяться на території, контрольованій українською владою, можуть власноруч задекларувати інформацію про доходи в органах соцзахисту.

"У зв'язку з конфліктом на Сході країни, ми рекомендували органам соцзахисту, які знаходяться на території, яка контролюється українською владою, надати можливість людям в деяких виняткових випадках, якщо немає можливості надати довідку з місця роботи, власноруч вносити інформацію про доходи в органах соцзахисту. Тобто людина вносить дані в декларацію, підписує її і на цій підставі визначається право про призначення субсидії. Після цього може пройти перевірка інформації через фіскальну службу, ПФ тощо", – уточнює представник Мінсоцполітики.

Реклама

За його словами, самостійне декларування інформації про доходи може виявитися проблемним: "В цьому випадку проблема полягає в тому, що людина може і не знати, скільки зарплати йому було нараховано підприємством насправді. Виходить, якщо він власноруч напише якусь цифру, відповідно, це може виявитися недостовірною інформацією. І тоді людину можуть покарати, адже він підписав ці дані. Тому логічніше все ж звернутися до ПФ і отримати довідку звідти".

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

БЕЗКОШТОВНА ВІДПУСТКУ. Серйозною перешкодою в отриманні субсидії для жителів Донецької і Луганської областей, які проживають на контроліроуемой України території, є безкоштовні відпустки, в яких люди можуть знаходитися. Адже в такому випадку люди за фактом вони залишаються без доходу, хоча за штатним розкладом можуть мати пристойні зарплати. У такому випадку експерти радять звертатися до роботодавця за довідками про знаходження в безкоштовному відпустці. "Якщо людина знаходиться в безкоштовному відпустці, то може отримати довідку з місця роботи, про те, що числиться на підприємстві, але доходу у нього зараз – нуль, цієї інформації буде достатньо для надання в оргаз соцзахисту", – пояснює Музиченко.

БЕЗРОБІТНИЙ. Якщо ж жителя Донецької або Луганської областей, що знаходяться на контрольованій України території, звільнили, тоді йому краще стати на облік в Центр зайнятості, це буде достатньою підставою для того, щоб звернутися до органів соцзахистом для розрахунку жілкомсубсідіі. "Якщо в складі домогосподарства є працездатний член сім'ї, який не працює, то для отримання субсидії він повинен або працювати, або перебувати на обліку в Центрі зайнятості як безробітний. Якщо цієї людини не можуть працевлаштувати, то йому може бути запропоновано пройти перенавчання. Тобто, у людини повинна бути причина, чому він не працює. У такій ситуації якщо людина не може знайти роботу або не може працювати, тоді на підставі акта обстеження комісії органів соцзахисту буде розглянуто питання про призначення субсидії, і рішення, цілком імовірно, виявиться позитивним. І тоді буде врахований дохід людини на рівні прожмінімума для працездатних громадян України – в 1218 грн", – говорить Музиченко.

ВИБУЛІ. Можна вирішити проблему з нарахуванням субсидії і у випадку, якщо людина прописана в житло, але фактично там не проживає. Таких ситуацій зараз чимало в контрольованих українськими властями районах у Донецькій і Луганській областях і теж є перешкодою для нарахування субсидії.

"Якщо в будинку/квартирі прописана людина, яка звільнилася і виїхала з міста, тобто фактично не споживає житлокомпослуги, можна вирішити цю проблему. Як варіант, сім'я має право зняти платежі з тієї людини, який зареєстрований за адресою, але фактично там не проживає. Для цього потрібно звернутися в організацію, яка надає послуги (ЖЕК, газова організація тощо). За Законом про ЖКП, можна зняти ці платежі, адже людина по факту не споживає ці послуги. Як це зробити? Потрібно підтвердити, що ця людина реально тут не проживає, а живе в якомусь іншому місті, де може працювати, оплачувати комунальні послуги, отримувати виплати. Тому якщо буде якийсь документ, наприклад, довідка з місця роботи, який підтверджує, що людина живе, скажімо, в Дніпропетровську, – це є підставою для того, щоб зняти платежі. І, відповідно, можна не враховувати доходи цього члена сім'ї при розрахунку субсидії", – роз'яснює Музиченко.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти