В Україні різко скоротилося виробництво автомобілів

6 серпня 2016, 04:35

Показник впав на 57% до минулого року і на 15% – до червня

Виробництво автотранспортних засобів в Україні, за попередніми даними асоціації "Укравтопром", в липні поточного року скоротилося на 57% в порівнянні з тим же місяцем 2015 року – до 363 од., що також на 15% менше показника червня поточного року.

Реклама

Загалом у автовиробництві основну частку склали легкові автомобілі (268 од.), що на 57% менше, ніж в липні-2015. При цьому всі автомобілі випущені ПрАТ "Єврокар", тоді як в липні минулого року 319 авто були проведені Запорізьким автозаводом і 306 од. – "Єврокаром".

Комерційних автомобілів в липні випущено 77 од. (На 2,7% більше ніж у попередньому місяці, але на 45% менше, ніж в липні-2015). При цьому в загальному обсязі випуску 75 авто випущено ПАТ "АвтоКрАЗ", ще два – "Черкаським автобусом".

Автобусів в липні випущено 18 од., що втричі перевищило показник червня поточного року. Але в порівнянні з липнем-2015 їх випуск впав в 4,3 рази. У тому числі 17 автобусів випустив "Черкаський автобус", один – корпорація "Богдан".

З урахуванням липневого автовиробництва, в цілому випуск автотранспорту в січні-липні склав лише 2,458 тис. од., що на 39% менше, ніж роком раніше, і темп падіння автовиробництва прискорився на 5 п.п. в порівнянні з показником півріччя.

Реклама

У тому числі виробництво легкових автомобілів знизилося на 34,7% – до 1,903 тис., комерційних автомобілів – на 38,5%, до 483 од., автобусів – в 4,5 рази, до 72 од.

Згідно з даними асоціації, за цей період ПАТ "ЗАЗ" випустило лише чотири легкових автомобіля (і жодного комерційного авто і автобуса), тоді як за той же період минулого року ним випущено 1 765 легкових авто, 13 комерційних і 36 автобусів.

У той же час ПрАТ "Єврокар" збільшив випуск автомобілів Skoda на 65,3%, до 1,899 тис. од.

В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту

Комерційні автомобілі майже всі випущені ПАТ "АвтоКрАЗ" (480 од.), ще три – "Черкаським автобусом".

Різке падіння випуску автобусів пов'язано з тим, що за сім місяців жодного автобуса не випустили підприємства корпорації "Еталон" (в минулому рік Чернігівський автозавод виробив 70 автобусів, Бориспільський – два), не працює і Часовоярский автобусний завод, який випускає автобуси "Рута" на шасі ГАЗелі (за сім місяців 2015 випущено 98 автобусів).

Реклама

Крім того, знизив виробництво автобусів і завод "Черкаський автобус" – на 46,5%, до 61 од.

Наростила випуск автобусів тільки корпорація "Богдан, але випустила за цей період тільки 11 машин (на 4 од. більше).

Таким чином, як і раніше з початку року з українських автозаводів з невеликим завантаженням працюють тільки ПАТ "АвтоКрАЗ" та ПрАТ "Єврокар", тоді як продовжують простоювати заводи корпорацій "Богдан" і "Еталон", ПАТ "ЗАЗ", Часовоярський автобусний завод, на 62,4% скоротив виробництво "Черкаський автобус".

Як повідомлялося, в 2015 році автовиробництво в Україні скоротилося в 3,5 рази до 2014 року – до 8,244 тис. транспортних засобів (в 2014-му падіння склало 43% до попереднього року).

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти