Українцям дозволили не платити при ДТП – ЗМІ

4 серпня 2016, 04:36

Страховики стануть рідше "нападати" на водіїв з фінансовими претензіями

Верховний суд України, розглядаючи справу №6-1253цс16, дав автолюбителям шанс уникнути відповідальності за несвоєчасне повідомлення про, аварію, що сталася. Людині пробачать порушення триденного терміну, якщо вона запізнилася "з поважної причини".

Реклама

"Загальновідомий факт: згідно з чинним законодавством, всі автомобілі в нашій країні повинні бути застраховані на предмет автоцивільної відповідальності (всі водії повинні купити автоцивілку). І коли відбувається ДТП, водії повинні протягом 3 днів проінформувати свої страхові компанії про подію. Якщо вони цього не зроблять в зазначений термін, то після того, як СК оплатить ремонт авто, страховик може звернути регресну вимогу, і стягнути з припізнилися автолюбителя вартість ремонту. Це правило довго було непорушним. Але ось нова постанова ВСУ внесла в нього важливі корективи – людям дозволили із запізненням проінформувати страхову компанію, якщо вони запізняться з поважної причини (законом така можливість була передбачена, проте раніше суди її ігнорували). В даному випадку цією причиною став стан здоров'я водія: він не зміг зв'язатися з СК, оскільки сильно постраждав від аварії", – пояснив старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.

Юристи відзначають, що закон "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" не відповідає на важливе питання: які причини неповідомлення страхової компанії про ДТП можуть вважатися поважними? Через те, що перелік "поважних причин" не прописаний в чинному законодавстві, це кожен раз буде встановлювати суд. Тобто, судитися водіям все-таки доведеться.

"Вважаю, що при оцінці поважності причин неповідомлення суди повинні виходити з наявності або відсутності у страхувальника або водія застрахованого транспортного засобу фактичної об'єктивної можливості письмово надати страховику, з яким укладено договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, повідомлення про ДТП", – зазначив юрист ЮК "Де-юре" Роман Бондарєв.

Він додав, що в українських судах вже чимало суперечок подібного роду, при цьому немає загальної тенденції.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому
Реклама

"Практика носить дуалістичний характер: суди виявляються як на стороні страхових компаній, так і на стороні винуватців ДТП", – сказав юрист.

Так що поява правового висновку ВСУ, який став на сторону автомобілістів, має зміцнити позицію водіїв в судах. Проте, юристи продовжують радити людям по можливості оперативно повідомляти свої страхові компанії про аварії, що відбулися. Щоб у фінансистів було менше шансів причепитися до автолюбителів і виставити регрес.

"Як відомо, українські страховики зараз переживають не найкращі часи, тому намагаються причепитися до водіїв при першій-ліпшій можливості, з однією тільки метою – щоб не платити. Тому варто дотримуватися правил і не давати їм шансу щось стягнути з регресу", – підсумував Ростислав Кравець.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти