В Україні оновили програму субсидій: що зміниться

28 квітня 2018, 20:43

Також в Кабміні перерахували, про які новації треба знати і на що звертати увагу

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні прийняв рішення про внесення ряду змін в програму надання субсидій, зробивши крок на шляху до їх монетизації. Уже в наступному опалювальному сезоні очікується, що субсидії будуть видаватися живими грошима. Про це повідомили в прес-службі Кабміну.

"Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, а це значить, що їх одержувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті економного споживання кошти. Таким чином монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності", – йдеться в повідомленні.

В уряді при цьому зазначили, що перехід до монетизації можливий тільки в тому випадку, якщо система субсидій буде соціально справедливою – державну допомогу отримуватимуть ті, хто дійсно її потребує.

"Верифікація субсидіантів, яку початок Міністерство фінансів, виявила ряд системних проблем з призначенням субсидій. З огляду на це, уряд схвалив на позачерговому засіданні рішення про внесення ряду змін в програму. Вони скоротять випадки зловживань. Ті, хто дійсно потребує допомоги, її будуть отримувати і в надалі. Однак люди, які просто приховують свій статок, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за рахунок платників податків", – заявили в уряді.

Також в Кабміні перерахували, про які новації треба знати і на що звертати увагу
:

  • Предметирозкошіідоходивідоренди.Відтепер,якщоу власностісім'їєавтомобіль,якомуменше п'ятироків,кріммопедаіавто,наданогоорганомсоціального захистунаселення,субсидію непризначатимуть.Крімтого,доходивідорендимайна,зокрема,відздачіворендуквартири,тепернеобхіднобудетакожвказувативдеклараціяхпро доходи-вновійграфі"іншідоходи".
  • Великібудинкиіквартири.З 1 травня2018року дієновеправило:субсидіяскасовується,якщоплощаквартириперевищує120кв.метрів,абудинку -200кв.м,крімдитячихбудинківсімейноготипутаприйомнихсімей.Власникитакоїжитлоплощібудутьоплачуватипослугивповномуобсязі.
  • Тіньовазайнятість.Багато українцівпрацюютьзакордоном,алеприцьомузвертаютьсязапризначеннямсубсидій,декларуючинульовідоходи.Тепертим,хтодійснобезробітний,необхіднобудестати на обліквцентрзайнятості.Атимлюдямпрацездатноговіку,хтопретендуєнасубсидію,але нереєструєтьсяякбезробітний,томущонасправдіпрацюєбезоформленнявУкраїніабозакордоном,органисоцзахистуавтоматомрахуватимуть дохідв трипрожиткові мінімуми-5286гривень.
  • Зметоюстимулюванняенергозбереженнятакожз 1 травня2018рокусоціальнанорманагазовеопаленнябуденаближенадо реальнихобсягівспоживаннятаскладе4,5куб.мна1кв.мплощі,електроопалення-30кВт/годна1кв.мплощі.Припризначеннісубсидіїнапонаднормовуплощужитланормаможебутизбільшенане більше якна30%.
Реклама

Крімтого,переселенцівідтеперзможутьоформитисубсидіюбездоговоруорендижитла-напідставізаявитадекларації,із зазначеннямскладудомогосподарства.Заявастанеприводомдляобстеженняматеріально-побутовихумов,асамактпро обстеження-підставоюдляпризначеннясубсидії.

Спрощено процедуру отримання субсидій для жителів ОТО. Відтепер ОТО мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Так як і в минулому році, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня – подати заяву до місцевого управління соціального захисту населення, на підставі якого буде здійснюватися виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен одержувач субсидії може відстежувати в своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу або електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Правда вибрати спосіб отримання коштів треба самостійно.

Раніше повідомлялося
 українців чекають субсидії по-новому: в Кабміні анонсували зміни.

В тренді
Більше не "Укрпошта": пенсії в Україні будуть доставляти по-новому

Також ми писали, що субсидії грошима стартують у квітні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти