Реформу енергоринку в Україні намагаються відстрочити

11 червня 2019, 23:25

Відкласти початок роботи нового ринку його противники хочуть до осені або навіть до наступного літа

Впровадження конкурентного ринку електроенергії – офіційне зобов'язання України перед Євросоюзом. Воно вказано в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС. На підготовку України мала роки. Тепер, коли до запуску нового ринку електроенергії залишилося менше місяця, активізувалися противники змін, які прагнуть зберегти ручне управління галуззю.

Реклама

Старт нового ринку електроенергії 1 липня цього року – зобов'язання України перед Євросоюзом. А ще вимога українського закону, прийнятого в 2017 році. Два роки країна готувалася. Учасники ринку, чиновники, парламентарі, енергоексперти і іноземні партнери, всі знали – 1 липня 2019 український енергоринок має запрацювати по конкурентній моделі європейського зразка. Тепер часу менше місяця.

Відкласти початок роботи нового ринку його противники хочуть хоча б до осені, а краще – до наступного літа. Але енергетичної інтеграції України в Європу ніхто не відміняв. І вимоги третього енергопакету ЄС, на які Україна погодилася, виконати необхідно.

"Імплементація третього енергопакету дуже важлива. Це ще більше наближає Україну до Європейського Союзу. А також допоможе українській енергетичній галузі стати чистішою, більш енергоефективною", – говорить Роберто Зангранді, генеральний секретар Європейської асоціації системних операторів розподілу електроенергії.

Як тільки в Україні запрацює новий ринок електроенергії, енергетичні компанії будуть змушені боротися за споживачів. Для цього їм доведеться пропонувати високу якість послуг і низькі ціни на електроенергію. Щоб постачати світло без перебоїв у наші будинки, енергетики змушені оновлювати електромережі.

Ринок буде використовувати всі джерела енергії: вітер, сонце, воду, вугілля. Найбільша частка буде належати атомній генерації. Держпідприємство "Енергоатом" буде одним з гарантів стабільних цін для населення.

Реклама

Раніше ми писали про те, що запуск ринку електроенергії дозволить створити сто тисяч нових робочих місць.

Крім того, як повідомлялося, реформа енергоринку в Україні знаходиться під пильною увагою Євросоюзу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти