Україна скоротила валютні запаси: на що витрачали резерви НБУ

7 квітня 2020, 17:51

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Обсяг ЗВР зменшився після тривалого зростання

Станом на 1 квітня 2020 року міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) України становили 24,92 млрд в еквіваленті. Після зростання в січні-лютому в березні вони зменшилися на 7,8% і повернулися до рівня, близького до показників початку року, повідомила пресслужба Національного банку України (НБУ).

Реклама

"Зменшення міжнародних резервів протягом березня було обумовлено насамперед значними обсягами валютних інтервенцій Національного банку, спрямованими на згладжування надмірних курсових коливань через ажіотажний попит на валюту з боку бізнесу і населення. <...> Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку ", – пояснили в НБУ.

Зазначається, що загальну динаміку резервів у березні визначали такі чинники:

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс
  • Операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. Чистий продаж валюти Нацбанком досяг 2,19 млрд дол.
Реклама

"Інтервенції дали змогу задовольнити попит бізнесу та громадян. У кінці місяця ситуація на валютному ринку нормалізувалася, а Національний банк навіть повернувся до інтервенцій з купівлі валюти" , – пояснив регулятор.

  • Операції уряду з управління державним боргом. На обслуговування і погашення боргу в іноземній валюті було направлено 1,12 млрд дол.

"З них 536,7 млн дол. сплачено за облігаціями зовнішньої державної позики (ОВДП), 409,3 млн дол. – за зобов'язаннями уряду і Нацбанку на користь Міжнародного валютного фонду. Решту коштів сплачено за іншими зобов'язаннями перед іноземними кредиторами і міжнародними фінансовими організаціями", – підрахували в НБУ і відзначили, що ці витрати з резервів були врівноважені новими надходженнями на користь уряду.

Зокрема, протягом місяця уряд залучив 873,2 млн дол. і 276,9 млн євро розміщенням облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в іноземній валюті.

  • Переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості й курсів валют) та інші операції Національного банку, завдяки чому резерви зросли на 16,6 млн дол. (в еквіваленті).

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що Національний банк України оприлюднив календар планових платежів за зовнішнім боргом. У 2020 році Україна має виплатити за зовнішньою заборгованістю перед нерезидентами в іноземній валюті 17 млрд доларів. Впоратися і з цими виплатами Україні допоможе програма Міжнародного валютного фонду, про яку офіційний Київ домовився ще в кінці 2019 року, але виконав не всі вимоги, а тому офіційні документи не були підписані.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти