Вибори-2019: списки всіх партій, які намагаються потрапити в Раду

Програмні пункти і повні списки політичних партій

21 липня в Україні відбудуться парламентські вибори, які багато хто вважає історичними для нашої країни. Найімовірніше, саме складу майбутнього парламенту доведеться вирішувати нелегкі питання досягнення миру на Донбасі, повернення і відновлення окупованих територій, продовження розпочатих реформ і проведення нових.

Кому громадяни України доручать виконувати ці непрості завдання, стане відомо зовсім скоро. Сайт "Сьогодні" пропонує читачам ще раз ознайомитися з політичними силами, за чиї партійні списки нам доведеться голосувати. 

Реклама

№1. Партія Опозиційний блок

Зареєстрована Мін'юстом в квітні 2010 року. Голова політради партії – Борис Колесніков. Опозиційний блок йде на вибори під гаслом "Досить воювати – час творити". До першої п'ятірки блоку увійшли народні депутати Євген Мураєв і Олександр Вілкул, мери Харкова Геннадій Кернес, Одеси – Геннадій Труханов, Маріуполя – Вадим Бойченко. (Повний список партії Опозиційний блок на виборах-2019). Партія виступає за якнайшвидше відновлення миру на Донбасі, повне виконання мінських угод. У програмі партії – "скасування дискримінаційних законів про мову і про декомунізацію", "скасування антинародних реформ: пенсійної, медичної, освітньої", надання російській мові статусу офіційної, зниження оподаткування, закріплення в Конституції позаблокового статусу України. Велику увагу партія приділяє соціальному захисту.

№2. Партія Сила и честь

Реклама

Дата реєстрації – грудень 2004 року, лідер – Ігор Смешко. У першій п'ятірці списку, крім керівника партії, фігурують народні депутати Олена Сотник, Рефат Чубаров, Іван Мірошниченко, а також екс-голова Генштабу генерал-полковник Володимир Замана. (Повний список партії Сила і Честь на виборах-2019). Партія виступає за обмеження повноважень президента, демонополізацію, деолігархізацію, деофшоризацію, дерегуляцію та детінізацію економічних відносин, реалізацію євро- та євроатлантичного інтеграційного курсу, повернення анексованого Криму і деокупацію Донбасу шляхом дипломатичних і економічних заходів міжнародного впливу. Упор партія робить на боротьбу з корупцією.

№3. Партія Батьківщина

Зареєстрована у вересні 1999-го, лідер – Юлія Тимошенко. У першій п'ятірці списку партії – народні депутати Юлія Тимошенко і Сергій Тарута, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко, народні депутати Сергій Соболєв та Олена Кондратюк. (Повний список партії Батьківщина на виборах-2019). Партія йде на вибори з програмою "Новий курс України". Виступає за інтеграцію в ЄС і НАТО. Переговори щодо відновлення територіальної цілісності України пропонує проводити в мінському, нормандському форматах, а також в форматі "Будапешт+" – із залученням США та Великої Британії як підписантів Будапештського меморандуму. Партія має намір відстоювати продовження мораторію на продаж землі, впровадити персоніфіковану пенсійну реформу, ліквідувати низку податків і зборів. Серед цілей Батьківщини – підвищення за п'ять років середньої зарплати в країні до рівня середньої зарплати в Польщі.

Реклама

№4. Партія Патріот

Існує з березня 2005 року. Лідер – екс-перший заступник генпрокурора Михайло Голомша – очолює список партії. Крім нього, до п'ятірки увійшли науковці та викладачі вузів Микола Сірий, Георгій Філіпчук, Олександр Журавчак, Іван Бобул (останній відомий також як співак). (Повний список партії Патріот на виборах-2019). На вибори партія йде під слоганом "З Україною в серці і душі – ми переможемо!". Програма передбачає, зокрема, перехід на президентсько-парламентську систему управління, де президент не формуватиме, а очолюватиме виконавчу владу. Також в програмі – впровадження інноваційних технологій і наукового підходу до функціонування держави.

№5. Партія Сила Людей

Зареєстрована в серпні 2014-го. У першій п'ятірці списку – голова партії Олександр Солонтай, адвокат Світлана Сова, народний депутат Остап Еднак, екс-мер Нетішина, засновник волонтерської програми "Майдан. Медики" Ольга Омельчук, адвокат Денис Тарасов. (Повний список партії Сила Людей на виборах-2019). Серед програмних пунктів партії – легалізація зброї для самозахисту, посилення контролю громадськості над правоохоронними органами, спрощення умов ведення підприємництва, запровадження податку на виведений капітал. Сила Людей виступає за введення подвійного громадянства (за винятком громадянства держави-агресора), скорочення бюрократії, виборність місцевих суддів.

№6. Партія Опозиційна платформа – За життя

У першій п'ятірці списку – народні депутати Юрій Бойко, Вадим Рабинович, Наталія Королевська та Сергій Льовочкін. Також в п'ятірці – голова громадської організації "Український вибір – право народу" Віктор Медведчук. (Повний список партії Опозиційна платформа – За життя на виборах-2019). Партія виступає за проведення прямих переговорів в чотирикутнику Київ – Донецьк – Луганськ – Москва, надання автономного статусу Донбасу, ухвалення законів про амністію і створення на Донбасі вільної економічної зони, відновлення зв'язків з Росією. Серед програмних пунктів – перехід до парламентської системи правління і скасування низки законів, ухвалених попередніми роками, зокрема закону про люстрацію.

№7. Партія зелених України

Створена в травні 1991 року. У першій п'ятірці списку – помічник-консультант народного депутата Тетяна Бодун, лідер партії Віталій Кононов, а також Сергій Луговик, Олександр Зіскін, Елеонора Крупко. (Повний список Партії зелених України на виборах-2019). Основний упор в програмі зроблено на подолання екологічних проблем і створення екологічно сприятливого середовища. Партія зелених України виступає за зняття недоторканності з народних депутатів, суддів, президента України, за введення пропорційної виборчої системи з відкритими списками. Також в програмі – легалізація медичного канабісу.

№8. Партія Всеукраїнське об'єднання Факел

До першої п'ятірки списку партії увійшли її лідери Тетяна Однорог, Олександр Крамар і Олександр Гончаров. Також в п'ятірці – учасник програми "Нові лідери" Ольга Євчук і лікар Наталя Мілко. (Повний список партії Всеукраїнське об'єднання Факел на виборах-2019). У програмі партії – "мирне вирішення конфлікту, але шляхом виконання умов Будапештського меморандуму". Факел намір створити інформаційну платформу, "метою якої буде донести правдиву інформацію до російського народу". Вирішити конфлікт повинні обидві сторони – як російська, так і українська.

№9. Партія Самопоміч

Список партії, створеної в грудні 2012 року, очолив мер Львова Андрій Садовий. Також до першої п'ятірки увійшли викладач вузу Ольга Квасницька, громадський активіст Олександра Дрік, Тетяна Бідняк і народний депутат Оксана Сироїд. (Повний список партії Самопоміч на виборах-2019). У програмі партії – мінімізація втручання держави до економіки, дерегуляція бізнесу, створення умов для залучення інвестицій. Серед програмних пунктів партії – збільшення винагороди українським військовослужбовцям, підтримка ветеранів. Партія пропонує ініціювати створення Центрально-Східного європейського військового альянсу і одночасно прагнути до членства в НАТО. Значну увагу партія приділяє підвищенню соціальних стандартів. Повернення окупованих територій пропонується здійснити мирним шляхом, але при підвищенні обороноздатності країни.

№10. Партія Європейська Солідарність

Очолює список партії п'ятий президент незалежної України Петро Порошенко. Також до першої п'ятірки списку увійшли чинний спікер Верховної Ради Андрій Парубій, перший віце-спікер Ірина Геращенко, командувач десантно-штурмови військ генерал-лейтенант Михайло Забродський, громадський активіст, викладач вузу, ведуча і співачка Софія Федина. (Повний список партії Європейська Солідарність на виборах-2019). На вибори партія йде з програмою "Захистимо європейське майбутнє України!". Мета партії – створення умов та досягнення критеріїв, що дозволяють подати заявки на вступ до ЄС і отримання ПДЧ в НАТО вже 2023 року. Досягти світу партія пропонує шляхом посилення міжнародного тиску на агресора, введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу. У програмі також – завершення раніше початих реформ, закріплення їх результатів.

№11. Партія Українська стратегія Гройсмана

Список партії очолює прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Також до першої п'ятірки увійшли міністр освіти і науки Лілія Гриневич, міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко, перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, міністр культури Євген Нищук. (Повний список партії Українська стратегія Гройсмана на виборах-2019). "Українська стратегія – це план розвитку середнього класу і процвітання України", наголошується в програмі партії. Програма передбачає збереження макрофінансової стабільності, створення умов для залучення інвестицій, розумне регулювання і стимулювання розвитку бізнесу. У програмі також – боротьба з корупцією, завершення судової реформи, отримання прискореного плану членства в НАТО.

№12. Партія Громадянська позиція

Очолює список партії, створеної в березні 2005 року, її лідер – Анатолій Гриценко. До першої п'ятірки також увійшли народний депутат Дмитро Добродомов, колишній віце-спікер парламенту і екс-віце-прем'єр-міністр Микола Томенко, екс-депутат Микола Катеринчук, адвокат Марина Соловйова. (Повний список партії Громадянська позиція на виборах-2019). Програма партії передбачає скасування призову та створення професійної армії, боротьбу з корупцією у вищих ешелонах влади, просування до НАТО і ЄС, деолігархізацію і підтримку українського виробника. Серед пунктів програми – позбавлення депутатів мандатів за прогули і "кнопкодавство". Партія обіцяє перетворити Україну на науковий центр Європи і європейський екологічний оазис.

№13. Партія Соціальна справедливість

Очолює список партії, створеної в березні 2009 року, її лідер Алла Шлапак. Також до списку увійшли громадські лідери Олександр Дічек та Сніжана Сорока, тренер ДЮСШ Святослав Сирота, громадський активіст Юлія Сергєєва. (Повний список партії Соціальна справедливість на виборах-2019). Партія виступає за повернення окупованих територій "прагматичним шляхом". Євроінтеграційні прагнення України не оскаржуються, однак їх реалізація не повинна йти врозріз з національними інтересами України. У програмі партії – будівництво соціально орієнтованої ринкової економіки зі справедливим оподаткуванням, захист вітчизняного виробника, інвестування в освіту і науку. Велика увага приділяється в програмі також посиленню соціального захисту громадян.

№14. Партія Слуга народу

Очолює список партії, зареєстрованої в березні 2016 року, її керівник Дмитро Разумков. Також у першій п'ятірці партії – представник президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук, викладач вузу Ірина Венедиктова, підприємці Давид Арахамія і Галина Янченко. (Повний список партії Слуга народу на виборах-2019). Партія має намір скасувати недоторканність народних депутатів, запровадити механізм відкликання депутатів, які втратили довіру виборців, механізм народного вето на закони, а також механізм впливу громадян на владу через референдуми. У програмі партії – затвердження законів, необхідних для розширення співпраці з ЄС і НАТО. На оборону пропонується виділяти не менше 5% ВВП. Значну увагу приділено боротьбі з корупцією, створення умов для ведення бізнесу та розвитку економіки..

№15. Партія Сила права

Список партії очолює її лідер, екс-депутат Андрій Сенченко. До першої п'ятірки також увійшли правозахисник і громадський активіст Олександр Данилюк, викладач вузу Володимир Василенко, телеведуча Юлія Черноусько, громадський діяч Анатолій Полях. (Повний список партії Сила права на виборах-2019). Програма партії декларує безкомпромісну боротьбу за повернення окупованих територій і компенсацію державою-агресором завданих Україні збитків, продовження курсу на євроатлантичну інтеграцію. Серед завдань – входження України до 20-ку найрозвиненіших країн світу протягом наступних десяти років. Критерієм ефективності держуправління пропонується вважати Індекс щастя ООН.

№16. Радикальна партія Олега Ляшка

Партія зареєстрована у вересні 2010 року. До п'ятірки списку входять лідер партії, народний депутат Олег Ляшко, народні депутати Віктор Галасюк, Андрій Лозовий та Іван Савка, а також перший заступник голови Чернівецької облради Інга Маковецька. (Повний список партії Радикальна партія Олега Ляшка на виборах-2019). Програма партії передбачає скорочення числа депутатів до 250, міністерств – до 10, держрегулювання цін на ліки та продукти, зниження цін на газ і комунальні послуги, закріплення землі за селянами, дотації, розвиток інфраструктури села. Партія виступає за укладення прямого військового договору з США. Досягнення миру і повернення окупованих територій пропонує реалізувати через Будапештський меморандум. В іншому випадку Україна повинна відновити свій ядерний статус.

№17. Партія Шарія

Лідер партії і виборчого списку Анатолій Шарій знятий з виборів за рішенням Центрвиборчкому. Крім нього, першу п'ятірку списку формували безробітні Ольга Бондаренко та Антоніна Бєлоглазова, підприємці Павло Уллах і Євген Євтухов. (Повний список партії Партія Шарія на виборах-2019). Партія виступає за позаблоковий статус України, виконання умов Угоди про Євроасоціацію з лобіюванням внесення до нього змін на користь України, вигідні взаємини з усіма країнами. У програмі партії – відновлення соціальних пільг жителям окупованих територій. Основний упор партія робить на молодіжну політику.

№18. Партія Голос

Список партії очолює її лідер, музикант Святослав Вакарчук. Також до першої п'ятірки входять екс-заступник міністра економічного розвитку Юлія Клименко, топ-менеджер IT-компанії Кіра Рудик, керівник відділу законотворчої роботи в партії Ярослав Железняк, підприємець Олександра Устинова. (Повний список партії Голос на виборах-2019). У програмі партії – завершення реформ в галузі освіти та медицини, боротьба з корупцією, деолігархізація, демонополізація. Партія виступає за розвиток економіки високих технологій. Зовнішньополітичні пріоритети – вступ України до Європейського Союзу і НАТО.

№19. Партія Незалежність

Очолює список партії, створеної в січні 2016 року, екс-прем'єр Криму та екс-міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов. Крім нього, до першої п'ятірки списку партії увійшли екс-народний депутат Іван Ступак, помічник-консультант народного депутата Тетяна Зюбанова, адвокат Василь Фаринник, екс-перший заступник міністра МВС і екс-перший заступник голови СБУ Сергій Черних. (Повний список партії Незалежність на виборах-2019). Партія виступає за припинення вогню і бойових дій на лінії зіткнення в Донбасі шляхом активізації переговорів в нормандському і мінському форматах, поступову демілітаризацію та поетапну інтеграцію непідконтрольних територій до складу України дипломатичним шляхом. У програмі партії – скасування недоторканності президента і депутатів, боротьба з корупцією та детінізація економіки, наділення місцевих рад правом визначати мовну і культурну політику.

№20. Аграрна партія України

Першим номером у партійному списку йде народний депутат Михайло Поплавський. Також до п'ятірки увійшли управлінець Лілія Бортич, підприємець Денис Марчук, функціонер партії Ганна Мадей, безробітний Володимир Шушкевич. (Повний список партії Аграрна партія України на виборах-2019). У програмі партії – створення інфраструктури медустанов країни, ліквідація райуправлінь освіти і посилення ролі батьків в управлінні школами. В аграрній сфері програма, зокрема, пропонує обмежити площі земельних угідь, які можуть перебувати в користуванні однієї особи, стимулювати розвиток переробки, підтримку становлення та розвитку сімейних фермерських господарств.

№21. Партія ВО Свобода

Очолює список партії, створеної в жовтні 1995 року, голова цієї політичної сили Олег Тягнибок. Також до першої п'ятірки списку увійшли народні депутати Андрій Білецький та Дмитро Ярош, політик і громадський активіст Андрій Тарасенко, екс-віце-спікер Верховної Ради Руслан Кошулинський. (Повний список партії ВО Свобода на виборах-2019). У програмі партії – розрив дипвідносин з Росією, формування антиросійської коаліції країн для відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, досягнення вигідних для України умов, чітких гарантій, конкретних заходів і термінів вступу України до ЄС і НАТО. Партія виступає за легалізацію цивільної зброї, деолігархізацію, демонополізацію і деофшоризацію економіки, боротьбу з корупцією на всіх рівнях, люстрацію, скасування недоторканності президента, депутатів, суддів. Велика увага приділяється захисту української мови та культури.

№22. Партія Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі

До першої п'ятірки списку партії увійшли Михайло Саакашвілі, екс-заступник генпрокурора України Давид Сакварелідзе, екс-народний депутат Олесь Доній, колишня співробітниця Назка Анна Соломатіна, економіст Володимир Лановий. (Повний список партії Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі на виборах-2019). На вибори партія йде з програмою "План порятунку країни за 70 днів: наведення порядку і досягнення миру". Основний упор робиться на боротьбі з корупцією, деолігархізації і демонополізації економіки. Партія виступає за скорочення кількості і величини податків, кількості ліцензій і дозволів, ставок митних зборів, дерегуляцію економіки. У програмі партії – заборона на будь-яку торгівлю з окупованими територіями, ліквідація "Укроборонпрому" та затвердження нової програми озброєння, заміна українського пострадянського генералітету на бойових командирів.

Раніше новини "Сьогодні" розповідали, що з початку виборчої кампанії поліція вже встигла зафіксувати більше півтори тисячі порушень.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
27,89
51,50
49,38
50,05
26,74
53,09
51,09
51,20
27,10
53,12
51,35
51,51
26,98
53,68
52,29
53,68
28,29
56,99
54,99
54,99
28,60
56,99
54,99
54,99
28,64
57,88
54,39
54,49
27,65
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,83
49,05
26,74
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

51757.51

Dogecoin (DOGE)

0.09

Ethereum (ETH)

3111.55

Litecoin (LTC)

70.06

Ripple (XRP)

0.54

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти