Золоті ями: при ремонті доріг в Україні на 1 км крадуть близько мільйона гривень

9 вересня 2018 7:38

Олександр Панченко Олександр Панченко

На середній ремонт траси потрібно витратити до 18 млн гривень

В Україні в цьому році повинні відремонтувати близько 4000 км доріг(з170 тисяч),нащовиділенорекордні47 млрдгрн,заявивднями міністрінфраструктуриВолодимирОмелян.Зяких,за його словами,до10%(аце4,7 млрд!)Можеосістивкишеняхкорупціонерів.Прицьомумовайдевосновномупро поточний ремонт,тобтопрозакриваннідіроквасфальті.Причомувартотакийремонтнедешево,авжечерезрік-двадіри требаасфальтувати знову.Чомутаквиходить,з'ясувала"Сегодня".

Реклама

--1_13

Влада

МіністрОмелянстверджує,щопроводитьсясереднійабокапітальнийремонт,називаючийогонайдешевшимвУкраїні-всьоговсередньому10 млнгрннакоженкілометр,щов10-12разівдешевше,ніжзакордоном.УНДІ"Укрдіпродор"намроз'яснили,ніжсереднійремонтвідрізняєтьсявідкапітального.

"Середнійабопоточнийремонтрекомендованопроводитиразв5років.Поверхзруйнованогоасфальтукладеться5смвирівнюючогошаруі5смасфальтобетону.Априкапремонтідорогареконструюється-разв10-12роківзрізаєтьсязруйнованийасфальт,переробляється,додаєтьсящебінь,бітум,цемент,зверхукладетьсяасфальтобетонв2-3 шари.Роботаівартістьв другомувипадкувразибільше".

За даними"Укравтодору",капремонтдороги1-їкатегорії(див. інфографіку)обходитьсямінімумв25 млнгрн,поточний-в9-18млнгрн,взалежностівідзносутраси,складностірельєфутаінфраструктури(наприклад,наявністьмостівішляхопроводів).ТранспортнийекспертОлександрКавауточнивнам,щомовайдевосновномупро повний загальний середнійремонт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Крадуть

Основнихпричинтого,щовідремонтованідорогислужатьнедовго,дві-неякісніматеріалиі крадіжкигрошей.

"Згідно із закономтендернаремонтдорогивиграєорганізація,яказапропонуєнайменшуціну,-роз'яснивнамтранспортнийекспертВладШляховий.-Алевцьомувипадкучастовикористовуютьсябільшдешеві,аотже-меншякісніматеріали,порушуєтьсятехнологіяробіт:асфальтіособливощебінькладутьбільштонкимшаром,ніж належить,працюютьвдощ,щобукластисявтерміниі неплатити робітникамзапростій".

Реклама

Також,зайогословами,можна"заощадити",звузившидорогуна5-10см,щодопускаєДСТУ,завищитиобсягизавезенихматеріалівівідстань,зякогойоговезли.Омелянтакожранішеговорив,щопридорожньомубудівництвірозкрадаєтьсядо10%виділенихкоштів.Якщомовайдеконкретнопро капремонт,всередньомувиходитьблизько1 млнгрннакожномукілометрі.Зрозкраданнямиборються,алеконтрольнедостатній,хочавтравні2018року було проведенотендер,якийвигралодержпідприємство"Дорожнійконтрольякості".Аленаперевіркивиділенотрохи-менше 30млн грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти