Відеофіксація порушень ПДР скоротить кількість аварій на третину – експерт

27 червня 2018, 07:23

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

В Україні щодня на дорогах гине близько 10 осіб

В кінці травня парламентський комітет з питань безпеки дорожнього руху представив "Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху", а вже 14 червня Кабінет міністрів схвалив цей документ.

Реклама

В Україні щодня на дорогах гине близько 10 осіб. У поліції такий рівень смертності називають неприпустимим і закликають впровадити фото і відеофіксацію порушень ПДР.

У поліції такий рівень смертності називають неприпустимим і закликають впровадити фото і відеофіксацію порушень ПДР. Розмови про це йдуть вже досить давно, але поки що впровадити повноцінну і працюючу систему так і не виходило.

У документі також сказано, що Україна лідирує серед європейських країн за показниками аварійності. Наприклад, в середньому , в країнах Європейського союзу на 100 тис. жителів припадає 5,1% загиблих в ЛТП (за даними за 2015 р.), тоді як в Україні цей показник сягає 8%. Причому, згідно з аналізом Світового банку, в Україні більшість дорожньо-транспортних подій з тяжкими наслідками відбувається через перевищення швидкості – 39%, необлаштованість пішохідних переходів – 38% і порушень правил дорожнього руху – 30%.

Саме через такі гнітючі показники головною метою стратегії стало зменшення рівня смертності на дорогах як мінімум на 30% до 2020 р. Тому в документі і пропонують забезпечити функціонування системи автоматичної фіксації порушень ПДР.

Реклама

Крім стратегії, в якій пропонують такі зміни, 27 вересня набирає чинності закон про "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів", який встановлює адміністративну відповідальність за правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані під час зйомки.

"Передбачається, що це практично на третину скоротить кількість правопорушень, і це дійсно так, про це говорить світова практика. Там, де починає працювати автоматична відеофіксація порушень, аварійність на дорогах знижується на 30%. Не думаю, що Україна в цьому плані стане винятком", – зазначив в коментарі "Сегодня" автоюрист Володимир Караваєв.

Так, експерт громадської організації з розвитку органів правопорядку LEAD-office Тарас Гук зазначає, що спочатку дуже сильно зросте кількість виявлених правопорушень.

"Гадаю, що кількість виявлених правопорушень зросте в рази. І тільки з часом водії, які часто порушують правила і отримують штрафи через ці системи, зрозуміють, що це не дуже гарна штука – порушувати. І тоді почнеться зменшення кількості порушень. По досвіду Польщі або Азербайджану, за підсумками першого року дії такої системи дійсно було від 30 до 50% зменшення кількості ДТП та порушень в принципі", – говорить Гук.

Більш детально про те, які зміни для українців принесе автоматична відеофіксація порушень, читайте в матеріалі сайту "Сегодня": Відеофіксація порушень ПДР: коли чекати "листів щастя" і зменшення кількості аварій.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти