У разі ДТП в таксі весь збиток пасажиру відшкодовує водій – юристи

15 березня 2018, 04:16

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

В Україні практично не контролюється робота диспетчерських центрів таксі

Нещодавно стало відомо, що нелегальні перевезення на ринку таксі в Україні складають близько 95%. Про це заявив голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк під час публічного звіту.

Реклама

Зараз, контролювати роботу диспетчерських центрів в Україні практично неможливо, тому що вони просто виконують функцію передавача замовлення. Замовлення потрапляє в загальну базу, звідки його і забирає будь-хто з таксистів. Тому диспетчерські центри надають всього лише послуги інформаційного характеру, а ніяких гарантій щодо безпеки пасажирів вони не дають.

Як правило, ніхто з таких суб'єктів ліцензії на пасажирські перевезення не оформляє, каже Михайло Цуркан, керівник судової практики та адвокат юридичної фірми "Місечко та партнери".

"Якщо цивільно-правова відповідальність таксиста не застрахована, законодавець передбачив у Законі України "Про ОСАЦВ" і такі моменти. Відповідно до підпункту а) пункту 41.1 вищевказаного Закону, МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду на умовах, визначених цим Законом, в разі її заподіяння: транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність у такому випадку Вам необхідно звернутися за страховим відшкодуванням в МТСБУ і також надати копії соответств ующих чеків і квитанцій, що підтверджують Ваші витрати, пов'язані з лікуванням", – розповів Цуркан

Артем Шевцов, юрист ЮК "Де-Юре", додає, що водії, які перевозять пасажирів без ліцензій, здійснюють цю діяльність тільки від свого імені і самостійно несуть повну юридичну і матеріальну відповідальність.

"У випадку ДТП і заподіяння шкоди здоров'ю пасажирів весь тягар відповідальності лягає солідарно на власників (користувачів) автомобілів-учасників події, оскільки останні є джерелом підвищеної небезпеки. Відшкодування таких збитків здійснюється в загальному порядку. Власник платформи замовлень таксі або служби замовлення таксі ніякої відповідальності не несе", – зазначив юрист.

Про те, як відстояти свої права в спірних ситуаціях читайте в матеріалі сайту "Сегодня": ДТП з таксі: як пасажиру захистити свої права і покарати винних

Реклама


Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти