"Укрзалізниці" скоротять поле діяльності

3 червня 2015, 15:20

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Частина функцій УЗ перейде до органів держуправління

"Укрзалізниця" стане акціонерним товариством, яке буде виконувати виключно бізнес-функції. Про це повідомив директор з реформування, корпоративного розвитку та майнової політики "Укрзалізниці" (УЗ) Євген Кравцов.

За його словами, на сьогоднішній день УЗ, яка є державним органом, в той же час виконує бізнес-функції, що є неприйнятним і призводить до неефективності управління.

"Цей процес був початий процедурою створення акціонерного товариства, яка повинна привести до об’єднання бізнесових функцій і процесів державного управління. Після створення акціонерного товариства функції УЗ будуть тільки бізнесовими, функція державного управління відійде державним органам", – сказав він.

Кравцов також зазначив, що головна мета – це створення умов для економічно обґрунтованих тарифів, які б ґрунтувалися на витратах на утриманні інфраструктури та інвестиційної необхідності, тобто на тих засобах, які необхідні для розвитку інфраструктури і повинні укладатися в інвестиційні проекти.

"Найголовніше завдання – це формування тарифу на інфраструктуру. Це комплексне питання, пов'язаний зі зміною взагалі структури тарифоутворення", – сказав Кравцов.

"Звичайно, основна концепція, яку ми вибираємо – це залишити державну монополію за інфраструктурою. Тобто інфраструктура буде залишатися у власності державного підприємства, 100% якого належатиме державі", – сказав він.

Він зазначив, що в ситуації з монополією головне завдання – забезпечити рівний доступ інших учасників і створити економічно обґрунтовані та прозорі тарифи на доступ до такої інфраструктури.

Кравцов уточнив, що питанням доступу буде займатися Держагентство, що регулює питання залізничного транспорту, а питання калькуляції, затвердження та підтвердження тарифів – це питання Нацкомісії, що регулює тарифоутворення на залізниці. Про плани створити таку Нацкомісії раніше сьогодні заявляв міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

Реклама

В тренді
Як зняти з картки пенсію, якщо в селі нема банкомата?
Прикріплений файл:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти