Рада ввела обов'язкові перевірки доріг на безпеку

17 жовтня 2019, 15:14

Проектування трас в Україні подорожчає через нові вимог

Верховна Рада ухвалила законопроект № 1061, яким вводиться обов'язковий аудит безпеки автодоріг міжнародного і національного значення. "За" проголосували 316 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Реклама

За розрахунками авторів законопроекту, такий аудит буде додатково коштувати від 5 до 13% проектної вартості, що призведе до зростання загальної вартості будівництва та ремонту доріг.

Як зазначив голова підкомітету Комітету з питань транспорту та інфраструктури Олександр Скічко, при розробці законопроекту за основу були взяті положення директиви Європейського Союзу "Про управління безпекою дорожньої інфраструктури".

"Ухвалення законопроекту зробить обов'язковим аудит безпеки автомобільних доріг і міжнародного, і національного значення. На всіх інших аудит буде добровільним", – сказав він.

Згідно з пояснювальною запискою, мова йде про незалежну, детальну, системну, технічну оцінки інженерних рішень щодо складових автомобільних доріг з метою визначення їх впливу на забезпечення безпеки дорожнього руху, яка здійснюється на всіх етапах від планування до введення в експлуатацію і під час експлуатації.

Реклама

Читайте також: Штрафи за перевантажені фури: в Україні набули чинності важливі закони

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Замовниками аудиту безпеки автомобільних доріг є балансоутримувачі автомобільних доріг.

"Також замовниками аудиту безпеки автомобільних доріг можуть бути інші юридичні та/або фізичні особи, які мають намір замовити аудит безпеки автомобільних доріг за рахунок власних коштів або інших джерел, не заборонених законодавством", – йдеться в документі.

Згідно з документом, аудитор безпеки автомобільних доріг – це фізична особа, яка пройшла спеціальне навчання, отримало сертифікат на право проведення аудиту безпеки автомобільних доріг і включено до реєстру аудиторів безпеки автомобільних доріг.

Нагадаємо, раніше Кабмін міністрів розкрив плани щодо ремонту доріг. Крім того, в уряді планують зайнятися будівництвом перших платних і концесійних доріг.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти