Новий термінал Одеського аеропорту прийняв перших пасажирів

16 квітня 2017, 08:25

Новий термінал буде здійснювати прийом і обслуговування пасажирів внутрішніх рейсів авіакомпаній, що виконують польоти за маршрутами Київ (Бориспіль) – Одеса та Київ (Жуляни) – Одеса

НовийтерміналМіжнародногоаеропорту"Одеса"прийнявпершихпасажирів.якповідомилапрес-служба аеропорту, починаючизсуботньогорейсуPS057Київ(Бориспіль)-Одеса,новийтерміналбудездійснюватиприйоміобслуговуванняпасажиріввнутрішніхрейсівавіакомпаній,що виконуютьпольотиза маршрутамиКиїв(Бориспіль)-ОдесатаКиїв(Жуляни)-Одеса.

"Після відпрацювання технологій обслуговування внутрішніх рейсів наступними етапами стануть переклад в новий термінал пасажирів чартерних і міжнародних регулярних рейсів", – додали в прес-службі.

Як повідомлялося, в початку липня 2011 року Одеська міськрада дала згоду на участь в спільному підприємстві ТОВ "Міжнародний аеропорт "Одеса", створеному для реконструкції КП" Міжнародний аеропорт "Одеса". Другим учасником СП стало ТОВ Odessa Airport Development Ltd. зі статутним капіталом близько 1 тис. грн. Частка Одеської міськради в СП становила 25%, при цьому міськрада внесла в статутний капітал майно Одеського аеропорту загальною вартістю 118,4 млн грн. Статутний капітал СП повинен був скласти 473,4 млн грн. Частину, що залишилася повинна була внести приватна компанія.

Однак в результаті роботи з будівництва нового терміналу аеропорту проводили за кредитні кошти, отримані під заставу майна комунального підприємства. Реконструювати ж злітно-посадкову смугу приватний інвестор зовсім відмовився, після чого Мінінфраструктури заявило, що необхідні кошти – понад 1,6 млрд грн – будуть виділені з держбюджету або залучені під держгарантії, проте ці кошти так і не були виділені.

З 2014 по 2016-й роки перспективи реконструкції та розвитку аеропорту були не ясні через розслідувань Одеської обласної прокуратури та Генеральної прокуратури України щодо обставин передачі аеропорту в спільне підприємство. Крім того, Одеська міськрада тривалий час судилася за повернення майна КП "Міжнародний аеропорт "Одеса" в комунальну власність. В результаті судові розгляди закінчилися мировою угодою.

У січні 2017 року президент України Петро Порошенко заявив про необхідність створення фонду з кредитним бюджетним фінансуванням для реконструкції Одеського аеропорту з тим, щоб відповідні роботи були закінчені до кінця року. У лютому міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив про намір почати реконструкцію ЗПС Одеського аеропорту в 2017 році.

Контроль над підприємством ТОВ "Міжнародний аеропорт "Одеса" приписують бізнесменам Б.Кауфману і А.Грановскому. Вони також контролюють керуючу компанію Vertex Hotel Group (готелі" Президент Готель "(Київ), "Брістоль", готель "Лондонський" (обидва – Одеса ) і т.д.), журнал "Фокус" і ряд підприємств у фінансовому та будівельному секторах.

Основні споруди аеропорту "Одеса" було зведено в 1960-1961 роках. У 1982-му побудовано вантажний термінал.

Підприємство забезпечує польоти повітряних суден близько 20 вітчизняних і зарубіжних авіакомпаній в 60 країн світу.
Реклама

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти