Яка температура повинна бути в поїзді

15 серпня 2017, 04:24

Віталій Андронік Віталій Андронік

Температуру в поїздах повинні регулювати кондиціонери і вентиляція

У вагонах люкс і плацкарт температура повітря влітку не повинна бути вище 26 градусів. У плацкартних вагонах – повинна постійно працювати вентиляції. Про це йдеться в санітарних нормах ДСП 7.7.2.015-99.

Реклама

Температура повітря в вагонах люкс і купе не повинна перевищувати 26 градусів і повинен працювати кондиціонер. До плацкартних вагонів такої вимоги немає, проте повинна працювати вентиляція. Провідник повинен включити вентиляцію або кондиціонери за півгодини до посадки пасажирів. Перевірити температуру можна за термометру – вони є в кожному вагоні.

За даними "Укрзалізниці", в 62% вагонів кондиціонерів немає. І практично у всіх плацкартних вагонах вони взагалі не передбачені. А державні санітарні норми не встановлюють максимально допустиму температуру в плацкартних і загальних вагонах. Однак обов'язково повинна працювати вентиляція. Її справність можна перевірити якщо піднести до вентиляційної решітки руку. Якщо з неї не дме – потрібно вимагати провідника включити вентиляцію, оскільки її вимикати заборонено. Також слід правильно вибирати місця, оскільки не всі вікна у вагоні відкриваються, так як є аварійними виходами. У плацкартних вагонах це місця від 9 по 12 і від 21 до 24, а також – 43, 44, 49 і 50.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Якщо у вагоні люкс або купе не працює кондиціонер – потрібно писати скаргу і вимагати переведення в вагон з кондиціонуванням. Скаргу можна продублювати на гарячу лінію "Укрзалізниці".

Раніше в "Укрзалізниці" пояснили, чому поїздка в поїзді "Херсон-Київ" перетворилася на тортури.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти