Євросуд зобов'язав Україну виплатити 20 тис. євро екс-співробітникам "Аеросвіту"

2 жовтня 2014, 14:18

ЄСПЛ у своєму рішенні послався на порушення прав людини

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав український уряд виплатити 20 тис. євро колишнім співробітникам авіакомпанії "Аеросвіт" через судову заборону на проведення ними страйку. Про це пише "Європейська правда".

Реклама

У вересні 2011 року представники екіпажів "Аеросвіту", включаючи 5 позивачів, прийняли рішення про проведення страйку з метою вирішення трудового спору з керівництвом компанії. У співробітників на той час було чимало претензій до роботодавця, включаючи розмір заробітної плати, соціальних виплат та питання безпеки, повідомили в ЄСПЛ.

Страйковий комітет заздалегідь попередив про страйк, однак авіаперевізник звернувся до суду і домігся судового рішення, яке заборонило співробітникам проводити акцію, посилаючись на те, що страйк пілотів суперечить законам України. Суди вищого рівня підтвердили це рішення.

Суди керувалися Транспортним актом, який забороняє страйки на транспортних підприємствах, якщо вони перешкоджають здійсненню перевезень пасажирів, а також Трудовим кодексом, який також передбачає заборону на подібні акції в разі, якщо вони шкодять здоров'ю або несуть загрозу для життя.

В тренді
"Укрзалізниця" тимчасово змінила розклад поїздів: список
В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"

ЄСПЛ визнав дії авіаперевізника порушенням статті 11 (свобода мирних зібрань та об'єднань) Європейської конвенції з прав людини і постановив виплатити позивачам 20 тис. євро.

Реклама

Відзначимо, в ЄСПЛ діє прецедентне право. Це означає, що всі інші українські транспортні співробітники, яким відмовили в проведенні страйку, також можуть звернутися до ЄСПЛ і, швидше за все, отримають компенсацію. Як правило, державі, що програв судову тяжбу в Страсбурзі за "системними" позовами, рекомендують змінити законодавство, норми якого суперечать Європейській конвенції з прав людини. У повідомленні ЄСПЛ не уточнюється, чи дали Україні таку рекомендацію.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти