Земля в оренду: юристи пояснили, що є підставою для припинення договору

3 червня 2018, 02:42

Договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду, в разі невиконання сторонами обов'язків

"Я живу не в Україні, але тут залишилися житло та земельна ділянка. Останню я здаю в оренду. Хотів би дізнатися, що є підставою для припинення договору оренди?" - Микола Штейн, Київська область.

Відповідає Сергій Горбатов, юрист:

"Договір оренди передбачає (ст. 13 Закону України" Про оренду землі "), що орендодавець за певну плату і на певний термін передає орендарю у володіння і користування свою земельну ділянку. Договір оренди землі може бути достроково розірваний на вимогу однієї із сторін за рішенням суду, в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених ст. 24 і 25 цього Закону та умовами договору, а також на підставах, визначених ЗК України та іншими законами України
.

Реклама

По-перше,звичайнож,підставоюдлярозірвання договоруєсистематична(дваібільше разів)несплатаоренди(ч.1,пункт"д",ст.141ЗКУкраїни).Разове порушенняцієї умовине можебутипідставоюдлярозірваннядоговору.Прицьомуобов'язокпосплатіорендноїплатиєнормативноврегульованиміне можевизначатисяабозмінюватисяіприпинятисясторонамидоговоруза власним волевиявленням.

В тренді
Країни скуповують пшеницю і олію. Чому в усьому світі дорожчають продукти

Такожорендодавецьповинензнати,щоорендована земельна ділянка абоїї частина може передаватисяорендаремусуборендубеззміницільовогопризначення,якщоцепередбаченодоговороморендиабоза письмовою згодою орендодавця.Однакумовидоговорусуборендипаюне можутьсуперечити умовамдоговоруоренди.Уразісистематичноїнесплатидоговірможебутиприпинений не зважаючи на договірсуборенди".

Нагадаємо,нещодавнонаВолиніставсяземельний скандал: орендатора позбавили понад 30 гектарів з житом. Державіповернулиземельну ділянкувартістю35 млнгривень,що використовуваласязпорушенняморендногодоговору.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти