В Україні потрібно зносити цілі мікрорайони хрущовок – експерт

12 листопада 2018 7:40

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

Зараз реконструкції потребує понад 50% житлофонду країни

Не секрет (і сайт "Сегодня" писал про це нещодавно), що житловий фонд в Україні застарів. Заразреконструкціїпотребуєполовинажитлофондукраїни.Міністерстворегіональногорозвиткудовгийчасобіцялорозробитизаконопроект,якийдозволитьвирішитицюпроблему.Іось,днямипрес-службавідомствазаявила,щозаконопроектмайжеготовий,івіндозволитьзноситиіреконструюватизастарілібудинкибез100%згодимешканців.

Реклама

У новому законопроекті, який розробляє Мінрегіон, цю норму замінили. Так, незабаром, для початку реконструкції потрібна згода тільки 75% мешканців, а не всіх.

Як буде проходити процедура знесення і реконструкції будинків в Україні, поки незрозуміло. Так, наприклад, до недавнього часу в Німеччині знесенню підлягав кожен 10-й будинок, що місцевий уряд і зробив, таким чином, оновивши 75% житлофонду. У Польщі вирішили вдатися не до таких радикальних методів, але за реконструкцію житла також взялися, зараз у них оновлено вже більше 50% житлофонду.

Знести або реконструювати будинок – рішення непросте, тому, як повідомляють в Мінрегіоні, воно прийматиметься виважено, на підставі документів і того, в якому стані знаходиться будівля. Адже в українських реаліях дійсно є чимало будинків, які просто не підлягають ремонту. Григорій Перерва, глава агентства "Євро Рейтинг", пояснює, що існують приклади як масового знесення старих будівель, так і їх реконструкції. Основна відмінність підходів полягає в джерелах фінансування
.

"Як правило, знесення старої забудови проводиться в розрахунку на заходження приватного інвестора, здатного не тільки компенсувати витрати жителів хрущовок, але і мати достатній резерв коштів, щоб побудувати нову будівлю на місці знесеної. Чим більше знесено, тим цікавіше реалізація тут нових проектів багатоповерхової забудови, оскільки можна розраховувати на більший прибуток. В силу цих причин нецікавим є знесення 1-5 будівель (за винятком центру), або будівництво на їх місці малоповерхової забудови. У свою чергу, це може привести до кількох проблем: кардинальної зміни сформованого ладшафту місцевості, зростання навантаження на інженерні мережі та соціальної і фінансової неспроможність інвестора", – заявляє Перерва.

Віндодає,що,на його думку,зноситибудинкибудутьвмасштабахкварталів/мікрорайонівізабудовуватиїхвисотками.Типовийприклад-забудоватериторіїврайоніметроЧернігівська,деранішерозташовувалися2-3-поверховіжитлові будинки,побудованів40-50-хроках.

ЮрійПіта,президентАсоціаціїфахівцівз нерухомостіУкраїни,такожговорить,щовУкраїнідійснопотрібнозноситицілімікрорайони,аджетамповністюзастарілибудинки і комунікації.

"Длятого,щобпроектбувуспішним,потрібнозноситимікрорайони.Аякщоцебудеодинбудинок,тонічогоне вийде.Требабратимікрорайон,де20будинків,зводитинацьомумісціновиймікрорайон.Якщознестиодинбудинок,тонічогоне вийде,требамінятикомунікації,якійдутьдо цих будинків,прибудинковутериторіюіт.д.Тодібудецікавоіпривабливо.Аякщознестиоднухрущовку,анавколозалишитивсіхрущовки-ну,щожцебудезабудинок,хтотамжитизахоче?",-підсумувавЮрійПіта.

Більшдокладнопро те,яквУкраїніможнавирішитипроблемуіз застарілимжитлофондом,читайтевматеріалісайту "Сегодня": Знесення будинків без згоди всіх мешканців: що потрібно українському житловому фонду

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти