Українці бояться купувати квартири в новобудовах

24 квітня 2014, 09:04

Люди сумніваються, що будинки будуть введені в експлуатацію

Українцівідклалипокупкужитла достабілізації політичноїта економічної ситуаціївкраїні.У січні-березні в Києвібулозареєстровано трохибільше3тис. угод,з яких близько70% припалона секторпервинноїнерухомості.Про цеповідомив керівний директор компаніїARPA Real EstateМихайлоАртюхов,пише "Капитал".

Реклама

Проте українцікупували житлодалеко неу всіх новобудовах.Наприклад,у будівельній компанії "Киевгорстройпродажі залишилисянаторішньому рівні,розповівпрезидентхолдингуІгорКушнір.Іншізабудовникизафіксували падінняпродажівв20-30 разів,нарікаєпрезидентдевелоперськоїкомпанії "К.А.Н.Девелопмент" ІгорНіконов.

"Багато хто не хоченазивати цифри,алевласникибізнесукажуть менісаме протакихпоказниках",- відзначає він.Зараз удеяких будинкахпродаєтьсяпо 5-10квартирна місяць, тодіяк минулого року-по 200-300,пояснивспіврозмовник видання.

тих,хтопродававжитлоза курсом нижче10гривень за
долар, спостерігався високий попит, у решти угоди практично зупинилися", – уточнила заступник директора з маркетингу компанії "Міськжитлобуд" Ангеліна Деревльова.

Головна причина падіння продажів – різка девальвація національної валюти, каже Ігор Ніконов.

"Будівельники залучають кошти в іноземній валюті, тому й продають квартири в прив'язці до курсу долара", – сказав він, додавши, що в національній валюті житло подорожчало відповідно з девальвацією. За словами експерта, залучати гроші під будівництво проекту в гривні неможливо, оскільки ставка становить 24 % річних, що нереально для забудовників.

Покупцібояться вкладатикошти в нерухомістьчерез нестабільну політичну ситуаціювкраїні,вважаєексперт Міжнародногоцентру перспективнихдосліджень ОлександрЖолудь.

"Людине розуміють,що буде завтра,і побоюються,що зможутьвтратитисвоюнерухомість",- пояснив він
.

В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют
В тренді
Не пробили захист: які гривні не вміють підробляти фальшивомонетники
В тренді
Купити полуницю авансом. Скільки коштує українська ягода з теплиці та з грядки?

При цьому кількість киян, які хочуть здати свою нерухомість в оренду, активно зростає. За дослідженням, проведеним порталом Adress.ua і дослідницькою групою Colliers International, в березні 2014 база пропозицій зі здачі однокімнатних квартир зросла на 70 %, до 12,1 тис.

Орендодавці, що зіткнулися з різким зростанням конкуренції, змушені були піти на поступки. За даними дослідження, в березні 2014-го порівняно з аналогічним місяцем 2013-го оренда подешевшала на 19 %, до $ 635 на місяць. Президент Асоціації банківської оцінки Сергій Фролов говорить, що багато орендодавців при розрахунку вартості оренди враховують старий курс – 8 гривень за долар.

"В іншому випадку орендарі відмовляються знімати апартаменти", – відзначає він. Знайти ж йому заміну зараз вкрай складно: охочих платити за знімання квартири за сьогоднішнім курсом національної валюти зменшується з кожним днем
.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти