Українців можуть змусити страхувати квартири

23 липня 2015, 11:02

Відповідний законопроект Рада розгляне до осені, говорять експерти

Всіх власників і орендарів квартир у багатоквартирних будинках хочуть змусити купувати страховки відповідальності перед третіми особами. Соответствуюзій законопроект № 2402 "Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування цивільної відповідальності власників (наймачів) квартир у багатоквартирних житлових будинках" вже зареєстрований у Верховній Раді (ВР). Згідно з документом, контроль за наявністю страховок планується покласти на управителів багатоквартирних будинків. За прогнозами експертів, до сесійної зали ВР документ потрапить не раніше жовтня-листопада, пише "Капитал".

Реклама

"Сьогодні необхідно ввести більш ефективну систему захисту громадян від матеріального збитку, який заподіюють пожежі, вибухи газу або пошкодження водою", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту. Одним з елементом такої системи, на думку автора документа (Сергій Мартиняк, "Воля народу"), має стати обов'язкове страхування відповідальності власників (наймачів) квартир.

Змусити власників та орендарів житла страхуватися в Україні намагалися неодноразово. Зокрема, після паводку на Західній Україні в 2008 році міністр з надзвичайних ситуацій не тільки закликав ввести обов'язкове страхування майна, але і порахував, що максимальна страхова виплата в такому випадку буде становити 100 тис грн, при вартості страховки 100 грн на рік.

У законопроекті Мартиняк розмір тарифів і лімітів виплат не обмовляється. Передбачається, що вони будуть встановлені постановою Кабміну. За попередніми оцінками експертів, цифри в даному випадку будуть удвічі нижчими, ніж у 2008 році. Адже мова йде про страхування відповідальності власників перед третіми особами, а не про стихійні лиха.

"Поки в Україні багато хто живе в старих і давно не ремонтованих квартирах, великого збитку їх житлу сусіди просто не можуть заподіяти", – вважає голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В'ячеслав Черняховський. Він вважає, що витрати страховиків на організацію такого бізнесу, на його думку, перевищать страхові виплати. Тому Черняховський не бачить економічного сенсу вводити таке страхування.

Реклама

За та проти

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

З ним не згоден президент асоціації "Страховий бізнес" Ігор Яковенко. "Населення через бідність не може компенсувати заподіяну сусідам збиток. Наприклад, моїй знайомій ніяк не вдається в'їхати в нову квартиру в центрі Києва тільки тому, що її залила літня сусідка зверху. Обстановка квартири прийшла в непридатність, а старенька компенсувати збиток просто не в змозі ", – розповідає Ігор Яковенко.

"Сама ідея застрахувати ризики власників квартир актуальна, – погоджується з Яковенко правління об'єднання "Страховий захист" Василь Дарков. – Але раз вона стосується мільйонів українців, то повинна була активно обговорюватися з громадськістю, регулятором і страховиками. Нічого цього не було". Таємничість, на думку Даркова, говорить про те, що основна мета законопроекту – не захист власників квартир, а створення ніші для бізнесу однієї або декількох страхових груп.

Отримати відповідь від Сергія Мартиняка не вдалося, але в Нацкомфінпослуг і в асоціаціях страховиків підтвердили – з законопроектом не ознайомилися. "Для всіх він став повною несподіванкою, – зізнався президент Української федерації страхування Андрій Перетяжко. – Хоча вузькопрофільні проекти в Європі не виносяться в парламент без попереднього обговорення з професійними співтовариствами". За словами Перетяжко, такий підхід до законотворчості пора впроваджувати і в Україні.

Нагадаємо, на даний момент в Україні налічується 39 видів обов'язкового страхування, в числі яких медичне, авіаційне страхування, а також страхування від нещасних випадків на транспорті.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти