Обережно, шахраї: як правильно перевіряти документи при оренді квартири

8 листопада 2018, 08:12

Аферисти часто кваплять своїх жертв з рішенням про передоплату

ВУкраїнівикрилибанкуквартирнихаферистів.Вони орендували житло на кілька днів, а потім здавали його в повторну оренду за фальшивими документами.Отримавшигроші,злочинцізникали,ажертвизалишалисябезжитла,заякезаплатили.

Реклама

Однуучасницюцієїбандизатрималаполіція.Нею виявилася71-однорічнабабуся.Вонаназиваласебевласницеюквартир,які"здавали"злочинці.Ужінкивжеєсудимістьзашахрайствоівонавжебувалаврозшуку.

Експертирадятьне поспішатипривиборізнімногожитла.ЯкговоривріелторІринаКечеджи,найчастішесамешахраїпідганяютьжертвуякомогашвидшезаплатитигроші.

"Кваплять,мовляв,завамистоїть черга.Якщовине дастепередоплату,завдатокзараз,тозаваминаступнийбажаючийзнімецюквартиру...Аленасправдіцечастоне так",-зазначаєріелтор.

Інавітьякщокажуть,щонаквартирувелика черга,в жодному разіне давайтегрошівперед,особливотретімособам.

"Не давайтеніякихпередоплатброкерам.Випередоплатуможететількидативласнику,коливипереконалисявтому,щодокументивпорядку",-розповідаєКечеджи.

АдвокатДенисЦипінзапевняє:переконатисявтому,щовласникквартирисправжній,-не складно.

"Останнікількароківунасвідкритийреєстрнерухомостіікожна людинаколиїйпропонуєхтосьздатиквартиру,можеспокійнозайтидо державного реєструіподивитися,хтовласникцієїквартири",-говоритьЦипін.

Реклама

Даліслідперевірити,чи справжнійпаспортпоказуєлюдина, яказдаєприміщення.Аджетеоретичнозайтивреєстрідізнатисяпрізвищевласникаможекожен,щобпотімпідробитидокументи.

"Вимаєтеправоіполіціянадастьвамтакуінформацію.Винаберете102,скажете,щоосьтакаситуація,такийпаспортменіпред'являєлюдина,япідозрюю,щовінпідроблений.Існуєспеціальний оперативний підрозділ,якийпротягомдекількоххвилинможеперевіритиза номеромпаспорта,чи євінзагубленимабоякимщечиномдевикористовувався",-радитьюрист.

Такожекспертирекомендують несоромитисяіфотографуватидокументиісамої людини.Зазвичайшахраїцьогобояться.

Нагадаємо, в Києвіорендувати однокімнатну квартиру можна вже мінімум за шість тисяч гривень в місяць.

Також журналісти "Сегодня" розібрались, що таке тест-драйв житла і навіщо він потрібен.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти