Одна адреса на два будинки: жителі багатоквартирного будинку в Києві не можуть створити ОСББ

22 лютого 2019 6:37

Домовитися з мешканцями будинку-близнюка прихильникам ОСББ не вдалося


Дві столичні багатоповерхівки не мають спільних стін, але юридично це одна будівля. Через це на одній висотці не можуть зареєструвати ОСББ. Тому що сусіди – проти. З'ясовувати відносини пішли до суду. Як бути, якщо створити ОСББ не вдається, – розбиралася кореспондент Валерія Шапоренко, рубрика "Житлове питання".

Фасад обсипається, сходи надщерблені, гарячої води немає тижнями. Двір завалений сміттям.

"Буває, що ні пройти, ні проїхати, влітку тут сморід стоїть страшний", – скаржиться мешканка будинку Марина Костіна.

Жителі цієї багатоповерхівки кажуть: їх відносно нестарий будинок – звели його 2002 року – занепадає через бездіяльну обслуговуючу компанію. Вирішили створити ОСББ. На зборах домоглися потрібної кількості голосів "за". Але зареєструвати об'єднання райадміністрація відмовилася. Тому що фактично будинок має три під'їзди, а юридично – шість.

Будівель два, адреса одна. Зліва під'їзди з першого по третій, праворуч – з четвертого по шостий. Між ними проїзд, тут немає загальної стіни. Але за документами це фактично один будинок.

Так вийшло, тому що адресу надали земельній ділянці, ще до зведення двох окремих багатоповерхівок. Домовитися з мешканцями будинку-близнюка прихильникам ОСББ не вдалося. Кажуть, там серед власників квартир є люди, пов'язані з комунальниками.

"Ті, хто прийшли на збори, вихоплювали документи, рвали, поводилися агресивно", – розповідає мешканка будинку Юлія Івашкевич.

Жителі другого будинку кажуть – вони не проти ОСББ. Але не дійшли згоди щодо того, хто повинен керувати об'єднанням.

Прихильники ОСББ пішли до суду. І виграли – райадміністрацію зобов'язали зареєструвати об'єднання. Але чиновники подали апеляцію.

У районній адміністрації зустрічатися з нами для інтерв'ю не стали. Послали письмові відповіді. У цих листах чиновники стверджують: за законом, в одному будинку може бути тільки одне об'єднання співвласників, а суд, який дозволив реєстрацію ОСББ тільки в половині будинку, не вивчив усіх обставин.

Прихильники ОСББ впевнені – створення об'єднання блокують, тому що будинок незбитковий.

"Наш будинок збирає понад мільйон на рік. Я думаю це дохід, який не хочеться втрачати", – говорить мешканка будинку Юлія Івашкевич.

Жителі другого будинку – з цим не згодні.

"Вони не можуть від нас відокремитися – у нас одні комунікації, одна бойлерна, це нереально", – говорить Ірина.

При таких умовах зареєструвати ОСББ не вийде. Для прихильників об'єднання єдиний вихід – переконати більше сусідів, – каже юрист.

 "Досить для створення ОСББ 50 відсотків плюс один. Якщо вони всім будинком зберуться і знайдуть хоча б одну квартиру в другій половині – то вони абсолютно спокійно можуть створити ОСББ", – пояснює юрист Володимир Блащук.

Реклама

А поки цього не сталося, прихильники ОСББ і далі боротимуться за об'єднання в суді.

Раніше ми писали, що в багатьох багатоповерхівках в Україні під'їзди перебувають в жалюгідному стані. Облізлі і розмальовані стіни, пожовклі стелі, жахливі підвали і незасклені вікна. Жителі, які не вирішуються зробити ремонт самостійно, роками оббивають пороги ЖЕКів. Але все марно. У ЖЕКах виправдовуються: коштів на капітальний ремонт не вистачає, є гроші тільки на поточний або латання даху, або на заміну труб, або на лагодження каналізації. 

Нагадаємо, українці скаржаться на ЖЕКи, але все одно ними користуються. Хоча за новим законом ЖЕКи давно повинні зникнути. Їх могли замінити "ефективні" керуючі компанії або ОСББ.

Також ми писали, що українці зможуть отримати кредити на модернізацію та утеплення будинків.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти