Карантинне будівництво: як київські забудовники працюють в умовах пандемії

2 липня 2020, 10:00

Актуально

В групі компаній DIM розповіли про роботу в карантин і показали, як будується ЖК "Новий Автограф"

Давайте згадаємо початок пандемії COVID-19 та наставший за цим карантин. На якийсь період всіх захопила розгубленість і невпевненість. Так вийшло, що автору цих рядків постійно доводилося бувати біля будмайданчика ЖК "Новий Автограф". Одного разу звернув увагу – навіть коли життя в місті увійшло в ступор, будівельні роботи не припинялися.

Коли виникла ідея дізнатися, як будівельники пройшли той складний час та як карантин позначився на девелоперському бізнесі, звернувся до групи компаній DIM, яка будує цей житловий комплекс. Там у відповідь запросили журналіста на будмайданчик.

Як коронавірус змінив підходи

Представники компанії підтвердили, що пандемія і карантин змінили підходи як інвесторів, так і девелоперів. "Ставлення до житла тепер інше. Виросла значимість деяких компонентів житлових комплексів. Те, що раніше було хоч і важливим, але все-таки доповненням, вийшло на перший план", - пояснює PR-директор групи компаній DIM Гліб Шемовнєв.

За час карантину люди відчули значимість близькості до природи. Щоб заради прогулянки в тіні дерев не потрібно було їхати через півміста. Тим більше в громадському транспорті, з урахуванням реалій "соціального дистанціювання". Гліб Шемовнєв проілюстрував нові підходи на прикладі ЖК "Новий Автограф". Через дорогу від дому, що будується, розкинувся просторий парк "Перемога". Досить просто перейти вулицю, і ви вже на паркових алеях, під кронами дерев.

Змінилося сприйняття внутрішньої інфраструктури житлових комплексів. Винятково важливою стає комерційна складова. Щоб були "свої" кафе, відділення банку, перукарня. В такому випадку не потрібно зайвий раз вирушати в людні місця. Наприклад, закрита прибудинкова територія з продуманим ландшафтним дизайном теж дає спілкування з природою і допомагає уникнути зайвих контактів. Так, шлагбаум і охорона від вірусів не захистять. Але на прибудинковій території мешканці контактують тільки з сусідами, персоналом та з гостями комплексу. Вірогідність зараження суттєво знижується.

Або інший аспект нової реальності. Довге спільне перебування на обмеженій площі викликає нервозність та конфлікти. Посидівши за гратами, багато хто усвідомив, що якщо вся сім'я в зборі, працювати "на удальонці" стає некомфортно. Проблемно стає і влаштувати вдома вечірку. "Квартири стали місцем постійного перебування. Тепер інакше оцінюється навіть вид, що відкривається з вікна. Не кажучи вже про те, стандартне це вікно або панорамне – на всю стіну, – зауважує Гліб Шемовнєв. - А якщо з такого панорамного вікна видно парк майже до горизонту, то й сидіння вдома легше переносити".

Як будувалося в карантині

Розмову про переваги видів з вікна ведемо, піднімаючись на верхні поверхи дому, що будується в ЖК "Новий Автограф". До слова – звідти відкривається не просто море дерев парку "Перемога", але видно навіть пагорби Печерська і Лавру. Просто листівковий київський краєвид!

Атмосфера будмайданчика мимоволі змушує перейти до обговорення виробничих тем. До розмови час від часу підключаються будівельники. Виявляється, думки про те, щоб будівництво зупинити, не виникало.

Якщо роботи зупинити, то їх рестарт коштує чималих грошей і зусиль. Адже будівельники незабаром знайдуть іншу роботу. Набрати нових фахівців різних професій – ще та проблема.

Інший, не дуже видний з боку, але найважливіший аспект тієї ситуації – керівництво компанії не допускало сценарію, в якому персонал міг би залишитися без роботи, щоб не позбавити людей засобів до існування в складний момент.

"Завданням №1 тоді стало зберегти динаміку. Клієнти повинні розуміти, коли в'їдуть в нове житло", – розповідає Гліб Шемовнєв.

Мій співрозмовник перераховує прийняті тоді заходи. По-перше, врахували вимоги і правила безпеки, озвучені Міністерством охорони здоров'я. В цьому плані допомогла сама специфіка будівельних робіт. Персонал працює невеликими групами, розосереджений по всій території об'єкта. Що само по собі знижує ризик. Наради, в яких були задіяні більше п'яти осіб, пішли в онлайн.

Труднощі виникли через зупинку громадського транспорту. Але розрядити ситуацію дозволили як ініціативи керівництва, так і настрій самих співробітників. Ніхто не хотів втрачати роботу, і люди самоорганізувалися. Ті з працівників, хто користувався особистим автотранспортом, підвозили колег. Співробітники, які живуть в передмістях, отримали можливість ночувати в гуртожитку неподалік від будмайданчика.

"Будівництво не простоювало жодного дня. Більш того – збереглися темпи робіт. Крім того, в карантин ми зайшли з запасом матеріалів і комплектуючих. Це дуже допомогло на початку карантину, коли всі були трохи розгублені", – розповідають представники компанії.

Покупці пішли в месенджери

Розмова про те, як девелопери пережили карантин, продовжилася у відділі продажів. Після розпеченого будмайданчика і продублених на вітрі і сонці будівельників, тут панує атмосфера класичного прохолодного офісу. І керівник відділу продажів ЖК "Новий Автограф" Юлія Бойко може спокійно поспілкуватися з журналістом.

"У березні інвестори призупинили пошуки квартир. Число відвідувань відділу продажів впало на 50%. Люди не поспішали їхати на перегляди. Ми вмовляли, переконували, що візит абсолютно безпечний. Для тих, хто сумнівається, влаштовували онлайн-трансляції та консультації через всі можливі канали зв'язку. Дзвінків і спілкування через месенджери тепер дуже багато", – розповідає Юлія.

Слова колеги цифрами підтверджує Гліб Шемовнєв. У березні компанія втратила 30% угод у порівнянні з тим же періодом 2019 р. У цьому проявилася перша хвиля нервозності в суспільстві.

Однак група компаній DIM наполегливо переконувала потенційних клієнтів в тому, що ніякої "катастрофи" немає, регулярно показувала, що будівельні роботи як велися, так і ведуться. Старання не пропали даремно. У квітні зафіксований приріст продажів на 22% в порівнянні з тим же періодом 2019 р. А в травні уклали вже в 2,5 рази більше угод!

"Одним словом, навіть президентські вибори минулого року виявилися для нас більш складним часом, ніж карантин", – констатує Гліб Шемовнєв.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти