Як українцю накопичити на свою квартиру

28 січня 2018, 07:21

Христина Коновалова , Олександр Панченко , Марія Пирогова

Відкладаючи щомісяця середню по регіону зарплату, можна вкластися в 7-13 років, а з депозитом в 1,5 рази швидше

Квартири в Україні в цьому році дешевшають, алевласнежитло як і ранішезалишаєтьсянездійсненноюмрієюдлябільшостіукраїнцівчерезнизькі зарплатиівисокі ціни."Сегодня"підрахувала,скількироківтребазбиратина1-кімнатнуквартируплощеюблизьков40кв.мнавторинномуринку,розташованувспальномурайоні,алезгарною інфраструктуроювп'ятивеликихмістах(див.інфографіку).

Реклама

1-_1.18

Як рахували

Для спрощення ми прийняли, що ні ціни на житло, ні зарплати мінятися не будуть, а для кожного регіону взяли середню зарплату, за даними Держстату за 2017 рік, за вирахуванням податків. За даними ріелторських порталів, найдорожчі квартири в столиці і курортній Одесі, найдешевші в нашій п'ятірці міст – у Львові. Проте через значну різницю в зарплатах (між Києвом і Одесою і Львовом складає більше 40% на користь столиці) середньостатистичний киянин збере потрібну суму за 7 років і 8 місяців, а середньостатистичний одесит – за 13 років і місяць. За умови, що ні копійки із зарплати не буде витрачено, і вся буде відкладена.

Такеможливо,якщо,наприклад,сім'яздвох осібживенаоднузарплату,адругувідкладає.Очевидно,щодлятого,хтозбираєнажитловпоодинці,терміндлянакопиченнянеобхідноїдляпокупкисумизбільшуєтьсявдвічі.Зараз,за данимиДержстату,середнівитрати"нажиття"наодну людинустановлятьблизько 4000грнна місяцьза умови,щовонане витрачаєтьсяназнімання житла.

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

На практиці

Реклама

По оценке специалистов финансового рынка, в ближайшие 10 лет, если не будет экономических кризисов, инфляция в Украине составит 70—75%, а рост зарплат — более 100%, то есть к 2028 году средняя зарплата удвоится, дойдя до 15 тыс. грн/мес. При этом сбережения лучше хранить в банке. Расчеты показывают, что если сегодня положить на депозит 9370 грн (средняя зарплата в Киеве) под 14% годовых и добавлять ежемесячно столько же, то накопить на квартиру в Киеве, при условии ее 70%-ного подорожания, можно за 5 лет и 3 месяца, в Одессе — за 7 лет и 5 месяцев.

Старі квартири будуть дешевшати

Ріелторипо-різномупрогнозуютьповедінкувторинногоринкунерухомості.ЗасловамиголовинацрадиРіелторськоїпалатиУкраїниВіктораНесіна,наньогоможевплинутине тількиінфляція,а йполітичнаситуація,івійськовийконфліктвкраїні,розвитокякихскладноспрогнозувати.Алеекспертпідкреслює,щоунасспостерігається тенденція на рынке недвижимости на снижение стоимости вторичного жилья.

"Великаймовірністьтого,щоповторитьсяситуаціяминулогороку,в 2018-му вторинкаможеподешевшатидо10%",-вважаєНесін.Вінтакожзазначає,щовнайближчідва-три рокицінинаб/вжитломожутьдосягтидна,алепотімбудестрибокцін-дешевіквартирипочнутьскуповуватизметоюперепродажу,щоспровокуєпідняттяїхвартостідоколишньогорівня".

ПрезидентУкраналітцентруОлександрОхріменкорадитьзбиратинажитлоне вгривні,авдоларах."Хочавідсотокповкладаху валютінижче,алеєзахиствіддевальваціїгривні,якавнайближчі3-4 рокиможезнецінитисящедо30%(до40грн/$),врезультатівгривняхвиграшвиявитьсябільше",-говоритьОхріменко.

Аосьіпотечнікредитиекспертне радитьчерез високівідсотки-24-25%річних.Упідсумкуза10роківпереплатитизажитлодоведетьсяв2-2,5рази.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти