Як здати квартиру в оренду подорожче: з ремонтом і до початку навчального року

11 серпня 2018, 23:42

Шагінян Тетяна

В особливій ціні квартири з бойлером і чистими стінами "під лофт"

Ринок нерухомості в Україніоживає.Будуютьсяновіквартириврізнихсегментах(від"економ"до"преміум"),активнопродаєтьсявторинка-відгостинокдосталінок.Так,невелику(30-50кв.м)квартирувстолиціможнакупитиза25-50тис. у.о.,віншихмістахітогодешевше.Іякщоєусім'їзаощадженняабоможливістьвзятирозстрочкуабокредит-багато українцівкупуютьтакежитло,розцінюючийогоякінвестиціюіможливістьдодатковогозаробітку,якщоздаватийоговоренду.

Реклама

Кінець літа-самечасподуматипро здачу:з вересняпочинаєтьсянавчальнийрік,істуденти,викладачібудутьз'їжджатисядо великих містнанавчанняіроботу.

"З серпняорендадорожчаєна15-20%,-розповідаєстоличнийброкерпоорендіВікторіяМартинчук.-Увереснізазвичайспостерігається невеликийспад,колистудентипоселятьсявгуртожитках,апотімвжовтнізновупідйом-тіжстудентизгуртожитківперебираютьсявквартири".

Алевдалоздатиквартиру"післябудівельників"абобабусінавряд чи вдасться-потрібенремонт.Про те,якимвінповиненбути,намрозповілиброкерзорендиіпродажужитлової нерухомостіВікторіяМартинчукідизайнерінтер'єруІгорМусієнко.

Необхідний мінімум

Готуючи квартиру під здачу, керуватися потрібно спільними принципами комфорту, а не особистими перевагами. Навіть якщо ви шанувальник класичних або екологічних стилів, про це краще забути і для ремонту вибрати лофт або скандинавський стиль: вони припускають мінімум переробок і максимальну економію. Лофт ідеальний в новобудові: розкрити голі бетонні перекриття на стелі лаком, пустити поверху чорну розводку, повісити кілька світильників з металу – і метушня з стелею закінчена! У скандинавському стилі потрібні мінімум декору, простота і доступність: білі стіни, можна відкрити цегляну кладку, пофарбувати її білим, на підлогу кинути парочку бабусиних постілок, диван прикрити великим м'яким пледом. "Скандинавію" легко зробити в бабусиній квартирі. А ось ліпного декору, парчевих гардин, м'яких подушок і багаторівневих стель і арок краще уникати: сучасна молодь (а саме у неї є гроші на оренду) цього вже не зрозуміє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Крімчистихстін,єнеобхідниймінімумкомфорту,про якийпотрібноподбатидопочаткуремонту.

"Обов'язкововквартиріповиненбутибойлерабогазоваколонка,-перераховуєВікторія.-Знеобхідного-пральнамашинка,електрочайник,холодильник,плитаінаявністьпідключеннядоінтернету.Вікна-пластиковісклопакети.Праска,маслянийрадіатор,кондиціонеріт.д.-цетількиплюс,алене обов'язково".

Реклама

Меблів-мінімум:чимїх менше,тимпросторішездаєтьсяквартира.Зочевиднихблаг,якізбільшатьквартируввартості:чистийпід'їздідобрезакривається,бажанометалеві двері.

Ремонт: початок

Ремонтнеобхіднийпередздачеювбудь-якій квартирі.Алеякщовекономжитлівіндодастьдовартостіоренди15-20%,тодляпреміальногожитла-до30-40%.Правда,ікоштувативінбудедорожче.
Недорогий ремонт передбачає мінімум всього: часу, матеріалів, робіт. "Починайте з розуміння бюджету. Для економремонту це головне, – каже Ігор. – Коли у вас будуть чіткі обмеження по грошах, ви заощадите час, швидко визначившись з недорогими матеріалами. Кошторис для житла під здачу не повинна перевищувати 10-15% від вартості всієї квартири". Кошторис озвучте і майстрам, які будуть робити ремонт: це дозволить обмежити їх фантазії, а іноді і необгрунтовані апетити. Окресліть для себе терміни. Наприклад: до початку дорогого опалювального сезону.

На початкуробітвизначтесязтехнікою,щоброзумітирозміри,підякідоведетьсяпідганятиобробкуабозамовлятимеблі.Щобприскоритиремонт,наймайтебригадуабоодногомайстранавсіруки,щобне витрачатичасунапошукиелектрикаабоплиточника.

"Ябачила,якроблятьремонтумоєї сусідки,придивиласядо майстра,вінменісподобавсяіза ціною,іза якістюробіт,-розповідаєОксанаПрищепа,яка закінчилапідготовкусвоєїдвушкивхрущовціпідздачу.-Ми домовилися протерміниікошторис:ззаміноювіконвонасклала близько50тис.грн.Замісяцьквартируупорядкувалаодна людина!"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Дешево, але з дизайном

Моднасьогоднііекономічнаобробка-стінипід фарбування.Уквартиріпідздачуцезручно:з'їхалимешканці-перефарбувалистіни.

"Якщовизупиняєтесянаскандинавськійаболофтовійстилістиці,ідеально рівністінине потрібні:не "ведіться"насклополотно,безпіщанкутаін.моднівирівнювання,-радитьІгор.-Доситьобштукатуритистіни,пройтисягрунтовкоюідвома-трьомашарамифарби".

Вибирайтесвітлівідтінки:вонивізуальнозбільшатькімнату,іїхлегшеоновити.

Реклама

Якщоквартиразшпалерами,поверхстарихможнанаклеїтинові.Вибирайтеіз залишків:сьогоднівмодікомбінування,щополегшує завдання-якщонавсюкімнатуне вистачаєнаявнихзалишків,підберітьдо нихкількарулонів,якібпоєднувалисяза кольором.Алене змішуйтеквіточкизквіточками-поєднуйтегеометріюзвізерунком,аабстракціюзфоном.

1180040

Відмовтеся від картин на стінах і парчевих штор з ламбрекенами. Фото: В.Лазебник

Напідлогуоптимальнийваріант-недорогийламінат.

"Явибиралапо250грн.кв.м.Оскількипіднимбувстарийпаркет,додатковихпідставне було потрібно,-розповідаєОксана.-Майстерпоклавзадень,іщеупаковкаламінатузалишилася".

Гігієнічноіпрактичновсанвузлі-плитка:недорога,вітчизняноговиробника,будевиглядатидобре,якщоїїкомбінаціювамскладедизайнервбудівельномумаркеті.Тампослугапідборубезкоштовна,тількипотрібночіткознатиплануванняірозмірисанвузла.Стелюпоновітьфарбою:гіпсокартонніконструкціївийшлизмоди,авбудованісвітильники-дорого.Їхдешевшезамінититоршерамиабобра.

На сантехніці не економте: хороші труби і унітаз не потечуть і не поламаються через три місяці, і, один раз витратившись, ви позбавите себе від метушні з сантехнічними службами надалі. Вибирайте моделі середнього цінового сегмента, з максимально довгою гарантією і універсальним підведенням. Необов'язково міняти стару ванну на душову кабіну в гонитві за простором і модою: досить її відреставрувати (700-1100 грн) і повісити свіжу шторку. Заощадити можна на меблях: в сучасній стилістиці їх повинен бути мінімум. Недорогі меблі з простої відшліфованої деревини або дощок, без полірування, глянцевого блиску або різьблення будуть виглядати сучасно. Оновлені меблі і недорогий, але ортопедичний матрац піднімуть вартість орендної плати. Кухню не обов'язково робити на замовлення: можна підібрати модулі в будмаркетах. А щоб заощадити на вбудованій техніці, обмежтеся невеликою 2-3-конфорочною настільною плитою і електричною духовкою. Мінімум картин на стінах і штор з ламбрекенами – безсумнівний плюс.

Хитрощі підготовки

Реклама

Такідрібницівсанвузлі,якгачкидлярушників,мильницяійоржикдлятуалету,додадутьзатишокізбільшатьшансиздатиподорожче.Вирушаючизапокупками,виділітьчаснамаксимальнузакупівлювсього-відфарбидомеблівійоржикавванній,-іробітьцеводномумісці,щобзаощадитинадоставці.Підберітьвінтернетікількакартинокремонту,схожогонаваш,іназвітьсвій"дизайнерським",аздизайнеромпростопорадьтеся.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти