Де взяти проект будинку для будівництва

20 березня 2016, 12:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Качаємо безкоштовно, купуємо готовий або замовляємо індивідуально

Навесні зазвичай пожвавлюється будівництво. І якщо у ваших планах на цей рік значиться зведення власного будинку, то саме час потурбуватися про пошук проекту для нього. Звичайно, можна будувати і без проекту – в наших краях безліч будівель, зведених "на око" або за планом, намальованим на землі. Відміряли кроками – тут буде одна кімната, тут – друга, а так кухню влаштуємо – і пішли заливати фундамент, а по ньому гнати вгору стіни. Але найчастіше виявляється, що жити в "шагомерном" будинку не дуже зручно. Так що проект – це не розкіш, а запорука того, що будинок буде і красивим зовні, і комфортним всередині. Де і як знайти проект для будинку, нам розповіли архітектор Христина Бовсуновська, маркетолог Павло Сацукевич і співробітники фірми House Desighn.

Реклама

ЩО ВИБРАТИ

Інтернет повнийбезкоштовнимипроектамибудинків.Алетребарозуміти,щоцябезкоштовністьдуже відносна.По-перше,там,якправило,немаєвдостатньому обсязінеобхідноїдлябудівництвадокументації.По-друге,важкопідібратищосьдійсноповністювампідходяще,потрібніякісьпереробки.Такщовсеоднодоведетьсякогосьнаймати.

ІНДИВІДУАЛЬНО.Виготовленняпроектупідзамовленнядозволяєврахувативсівашіперевагиікапризи,абудинокможевийтигарантованооригінальним.Алецекоштуєякмінімумвдваразидорожчепридбаннятиповогопроекту.Ідругиймінус-великаймовірність,щопритакомуоригінальномупроектуваннібудутьвтраченінюанси,якіспливутьвжевпроцесіексплуатації.Упершийразщозавгодноважкозробитибездоганно.

ПОБУДОВАНЕ.Набагатонадійнішебратипроектбудинку,вженеодноразовопобудованого.Якщовастакхвилюєнесхожістьнасусідів,простоперевірте,щобсамеввашомунаселеномупунктітакийще незводився.Якщоза цим проектомбудинки будувалисянеодноразово-значить,вньомувсі можливіогріхивиявленіівиправлені,всімислиміполіпшеннявжезроблені.Більштого,виможетедізнатисявархітектурній фірмі,дезнаходятьсянайближчіпобудованіза цим проектомбудинки,з'їздититуди,подивитисязовні,зайтивсерединуіпереконатися,щосаметакийвихочете.

Реклама

СКІЛЬКИ КОШТУЄ І СКІЛЬКИ ЗАЙМЕ ЧАСУ

В тренді
Перші сім банків погодилися видавати іпотеку під 7%: список

Почнемозтого,щотиповий проект будинку,в порівнянніззагальнимивитратами,пов'язанимиз будівництвом,коштує недорого.Наприклад,воднійзархітектурнихфірмпроектжитлаплощеюдо150кв.мобійдетьсяв9тис.грн.Планбудинкувід150кв.мдо200кв.м-не набагатодорожче,близько10тис.грн.Вамзапропонуютьвибратиіз зображеньфасадбудинкуійогопланіпротягом10дніввиготовлятьпакетпроектноїдокументації.

В іншій фірмі можна купити розробки, які вам видадуть на руки протягом кількох годин. Причому в більш повній, ніж зазвичай, комплектації: крім звичайних архітектури та конструкції, туди ще входить і документація по інженерії – воді, опаленні, електриці. Правда, тут проекти трохи дорожче – проект будинку площею близько 100 кв. м може обійтися в 9-12 тис. грн, а площею приблизно 150 кв. м – 13-15 тис. грн. Правда, якщо це закордонні проекти (наприклад, польською мовою) і його ще не продавали в нашій країні, то ви проект документації також отримаєте не відразу: може знадобитися час на переклад (до двох тижнів). Найдорожчі типові проекти, які нам вдалося виявити на ринку, коштують від 20 грн за 1 кв. м.

ДООПРАЦЮВАННЯ.Невеликі доопрацювання проекту – наприклад, пересунути на пару метрів внутрішню перегородку – в деяких фірмах робляться безкоштовно, а десь з вас можуть попросити ще пару тисяч гривень. Якщо ж мова йде про більш серйозну адаптацію – наприклад, пов'язаною зі зміною розмірів будинку, "перерозподілом" стін тощо, – то ціна зростає і може в особливо складних випадках наблизитися до вартості замовлення індивідуального проекту. Замовити ж проект "з нуля" може коштувати від 120 грн за 1 кв. м будинку. Сама ж робота може затягнутися на місяць і більше – в залежності від складності задуму і примхливості замовника.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти