Число платників податку на землю в Україні може вирости

10 вересня 2014, 09:51

Раді запропонували ввести нові правила нарахування плати

До Верховної Ради подано проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення плати за землю" (реєстраційний №5019).

Реклама

Документом передбачається, що плата за землю буде нараховуватися і стягуватися в незалежності від того, чи оформлено право власності або користування на земельну наділ власником нерухомості, яка на ньому розташована.

При цьому законопроект визначає земельний податок як обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних паїв і ділянок, постійних землекористувачів, а також з власників нерухомості (споруд, будівель та їх частин), які перебувають на відповідних земельних ділянках і право власності на яку не оформлено.

"Платниками земельного податку є не тільки власники земельної ділянки та її користувачі, але і власники неоформленої нерухомості на такій ділянці", – наголошується в законопроекті.

Нагадаємо, наступного року держава має намір почати реєструвати угоди купівлі-продажу нерухомості за новими правиламиНотаріусів мають намір позбавити права реєструвати угоди – вони будуть тільки приймати документи і відправляти їх реєстраторам. Передати всі функції реєстрації нерухомості місцевим властям Мін'юст планує на другому етапі реалізації реформи. Після цього Укрдержреєстр буде лише контролювати роботу державного реєстру, реєстраторів і займатися навчанням співробітників.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

Єдиний реєстр майнових прав чиновники хочуть зробити загальнодоступним. Взяти виписку з нього зможе будь-який українець – для цього йому необхідно буде зареєструватися в системі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти