Частина програм "Доступне житло" перестала фінансуватися

4 квітня 2014, 09:11

У спеціалізованому Держфонді запевняють, що грошей на обслуговування вже укладених договорів їм вистачає

Верховна Рада України скоротила фінансування житлових програм, які реалізує державна спеціалізована фінансова установа (ДСФУ) "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву".

Реклама

Згідно з інформацією ДСФУ, Рада 27 березня внесла зміни до закону про державний бюджет на 2014 рік, згідно з якими, з урахуванням попередніх змін від 17 березня, повністю припинено фінансування держпрограми доступного житла, за якою громадянам надається держпідтримка у розмірі 30% нормативної вартості житла.

Крім того, фінансування програми пільгового кредитування молоді скорочено на 54,1 млн грн – до 25,9 млн грн. Фінансування програми здешевлення вартості іпотечних кредитів скорочено на 230 млн грн – до 110,2 млн грн.

Голова правління ДСФУ Леонід Рисухін зазначив, що 25,9 млн. грн, передбачених у новому держбюджеті на 2014 рік на пільгове кредитування молоді, достатньо для надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім'ям за договорами, укладеними з позичальниками в 2013 році, а коштів – на реалізацію програми здешевлення іпотечних кредитів – для виконання зобов'язань за раніше укладеними договорами. Разом з тим нові договори за цією програмою поки укладатися не будуть.

"Після внесення змін до держбюджету на програму 13/3 передбачено стільки коштів, скільки необхідно для виплати компенсації за раніше укладеними договорами. Нових договорів не буде. Паспорт бюджетної програми підписаний і відправлений у регіональні підрозділи казначейства. Це означає, що тепер компенсація буде виплачуватися у всіх регіонах без затримок ", – підкреслив голова правління ДСФУ.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності
Реклама

За словами Рисухіна, також не укладатимуть нові угоди по програмі доступного житла, в рамках якої громадянам надається підтримка у розмірі 30% від вартості житла.

"Втім, залишається питання громадян, які уклали в рамках цієї програми угоди наприкінці минулого року, але не встигли отримати держпідтримку. Сподіваємося, що це питання буде вирішено позитивно", – сказав він.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти