У в'язницю за Bitcoin: складено ТОП-15 країн з найбільш жорсткими обмеженнями по криптовалютах

Аналітики назвали основні причини криптовалютних заборон

2018-2019 роки можна назвати епохою криптовалютного регулювання. Якщо в 2016 та 2017 років роках всі спостерігали за успіхами ICO, то в найближчі півтора-два роки, швидше за все, доведеться спостерігати за тим, як різні країни вводять криптовалюти в законодавче поле. Наприклад, як відомо, до Верховної Ради України вже внесли закони про криптовалюти.

Міжнародна компанія Worldcore створила рейтинг країн за рівнем жорсткості регулювання криптовалют. Рейтинг починається з тих країн, де криптовалюти повністю заборонені. На перших рядках – держави, де оборот криптовалюти не тільки обмежений, але і криміналізований.

Реклама

На даний момент в світі існують чотири країни, в яких за будь-які угоди з криптовалютами можна потрапити до в'язниці на кілька років:

 1. Непал.
 2. Болівія.
 3. Бангладеш.
 4. Алжир.

Також в світі налічується велика кількість країн з національним забороною на окремі види угод з криптовалютами. Ступінь регулювання помітно відрізняється – від заборони використання криптовалюта як платіжний засіб (повсюдно в країнах, що не легалізували вільний оборот криптовалюта) до повної заборони роботи бірж і ICO в Китаї:

 1. Китай – заборонені ICO, купівля-продаж криптовалют, їх реклама.
 2. Індія – заборонена купівля або продаж криптовалют, криптовалюта також не визнана як платіжний засіб.
 3. Росія – розмір легальних угод з криптовалютами становить до 50 тис. руб. в рік для некваліфікованого інвестора, купівля-продаж тільки на зареєстрованих національних майданчиках, повна деанонімізація учасників. Майнінг – підприємницька діяльність, з обов'язковою реалізацією видобутого на національних біржах; криптовалюта – цифровий актив, але не засіб платежу. Заборонена реклама на окремих рекламних майданчиках.
 4. В'єтнам – запроваджено суворе національне "антивідмивне" регулювання, планується поступова легалізація з серпня 2018 року.
 5. Індонезія – заборонено продаж і купівля криптовалют.
 6. Таїланд – заборонені п'ять ключових операцій з криптовалютами: інвестування, трейдинг, створення криптовалютних платформ, використання кредитних і дебетових карт для покупки валюти і консультування громадян щодо інвестування в криптовалюти.
 7. Киргизстан – криптовалюта не визнана законним засобом платежу, розглядається лібералізація законодавства.
 8. Еквадор.
 9. Ісландія.
 10. Марокко.
 11. Малайзія.

"Що стосується країн, які заборонили звернення і майнінг криптовалют, то тут йдеться скоріше про формальне попадання криптовалют як фінансового активу під обмеження інвестиційного законодавства або законодавства по боротьбі з відмиванням грошей. Можливо, ці країни в подальшому повернуться до питання регулювання криптовалют, коли більш розвиток країни розроблять адекватне законодавство і будуть позитивні приклади регулювання та оподаткування", – вважає засновник і генеральний директор компанії Worldcore Олексій Н сонов.

Реклама

Інший аспект заборони, як, наприклад, для Китаю або Еквадору – це розчищення конкурентного поля перед запуском національної криптовалюти, пояснив фахівець.

Він виробляє кілька основних причин, за якими країни забороняють криптовалюти.

"У бідних країнах з низьким рівнем життя і нерозвиненим законодавством причиною заборони часто стають масові обмани населення і афери, побічно пов'язані з криптовалютами. Так, наприклад, сталося в Болівії в травні 2017 року, коли близько 60 осіб, причетних до створення криптовалютної "піраміди" були заарештовані. Друга причина, як правило, стосується майнінгу і підвищеного споживання електроенергії, в тому числі і незаконно пущеної на створення криптовалюти, як, наприклад, в Китаї", – говорить Насонов.

Реклама

Наприклад, у В'єтнамі штраф за незаконний майнінг криптовалюти може досягати 9 тис. доларів.

"Третя причина криється в тому, що ризики недосвідчених трейдерів на біржах з криптовалюта дуже великі. А таких трейдерів на сьогоднішній день до 90% – людей, які не мають спеціальної економічної освіти, не володіють мінімальної фінансовою грамотністю. В результаті вони купують віртуальні активи в вигляді криптовалюта на останні або кредитні кошти. І деякі регулятори вважають за краще заборонити законодавчо використання кредитних карт при покупці криптовалюти", – зазначив Насонов.

Аналітики вважають, що ряд країн, в тому числі, Китай і Південна Корея, будуть активно брати ряд законодавчих заходів щодо регулювання Майнінг і посилення умов інвестування в криптовалюта.

"У той же час, – додає Насонов – Пік законодавчого обмеження криптовалюта як класу цифрових фінансових активів, пройдений. З підвищенням рівня кріптовалютной грамотності і глибиною проникнення блокчейна в сучасну технологічну і фінансову інфраструктуру, національні регулятори перейдуть до заборон роботи з окремими видами блокчейна, що дозволяє анонімні транзакції, а не до заборон криптовалюти в цілому".

Експерт підкреслює, що подібні заяви в найближчі два роки будуть сильно впливати на волатильність курсів криптовалюти у всьому світі.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти