До Ради внесли законопроект про легалізацію біткойна в Україні

18 листопада 2019, 14:15

Криптовалютний ринок хочуть обкласти податками та підвести під регулювання

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про легалізацію криптовалюти в Україні. Документ під № 2461 називається "Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами".

Реклама

Текст законопроекту на сайті Верховної Ради відсутній. Але, як повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації, в документі визначені терміни "віртуальний актив", "криптоактив", "операція з криптовалютою", "розподілений реєстр", "токен" і "токен-актив".

Також, як зазначає міністерство, в законопроекті є такі пункти про оподаткування:

  • 5% – ставка податку на доходи фізичних осіб для інвестиційного прибутку від продажу криптоактивів терміном на 5 років;
  • інвестиційний прибуток від операцій з криптоактивами розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу криптоактива, і його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого криптоактива та/або на створення такого криптоактива;
  • операції з продажу криптоактивів не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість.

"Ми впевнені, що ухвалення цього закону створить умови для початку функціонування ринку віртуальних активів відповідно до законодавства України з урахуванням балансу інтересів суб'єктів, що здійснюють операції з віртуальними активами, та держави, яка отримає додаткові надходження податків від операцій з віртуальними активами", – заявили в Мінцифри.

Нагадаємо, раніше НБУ відмовився визнавати Bitcoin валютою. Криптовалюта, на думку Нацбанку України, також не є платіжним засобом. Після цього українські регулятори, включаючи НБУ, почали розробляти систему контролю над ринком криптовалют.

В тренді
Україна націлилася на 2 транші МВФ: які вимоги залишилося виконати
Реклама

У жовтні-2018 Міністерство економічного розвитку і торгівлі заявило, що в Україні стартує процес легалізації віртуальних активів і криптовалюти. Відомство ініціювало ухвалення Концепції державної політики у сфері віртуальних активів, метою якої є "створення зрозумілих умов для ведення діяльності в сфері віртуальних активів і віртуальних валют (криптовалют) для їх легалізації".

Концепція пропонує на законодавчому рівні визначити основні терміни, що стосуються "віртуальної валюти" ("криптовалюти"), "віртуальних активів", "ICO/ITO", "майнінгу", "смарт-контракту" і "токена". Реалізувати концепцію планують до 2021 року.


Як відомо, в 2019 році біткойну виповнилося 10 років:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти