У Польщі введуть податок для операцій з криптовалютою

30 серпня 2018, 06:00

У документі віртуальні валюти класифікуються як "цифровий еквівалент цінності"

Міністерство фінансів Польщі опублікувало новий проект закону про оподаткування операцій з криптовалютою. Законопроект передбачає спрощення процедур звітності та сплати прибуткових податків на кріптовалютную діяльність.

Реклама

У документі віртуальні валюти класифікуються як "цифровий еквівалент цінності". Автори законопроекту також розмежували поняття "криптовалюта" і "централізовані віртуальні валюти".

Проект закону говорить, що віртуальні валюти можуть служити засобом обміну і бути платіжним засобом, зберігатися і передаватися в електронному вигляді, а також використовуватися в електронній комерції.

Згідно з документом, основна пропозиція чиновників – оголосити доходи від операцій з криптовалютою (зокрема, виручку від торгівлі на кріптовалютних платформах і позабіржових угодах) як частину оподатковуваного доходу фізичних і юридичних осіб. Проте, обмін криптовалютою не підлягає оподаткуванню.

Виручка від продажу товарів, послуг і майна за допомогою криптовалюти буде розглядатися як дохід від приросту капіталу.

Реклама

Пропозиція також передбачає оподаткування і для майнерів. Фізичних осіб чекає тільки податок на прибуток від продажу видобутої криптовалюти. Вартість винагороди майнера підлягає оподаткуванню, якщо видобутком займається група осіб або підприємці.

Резиденти країни, що займаються криптовалютою, повинні будуть заповнювати декларацію і щорічно здавати її.

Очікується, що рада міністрів Польщі схвалить законопроект вже у третьому кварталі 2018 року.

В тренді
Долар і євро подешевшали після ривку вгору

Відзначимо, ряд польських інвесторів виступили з протестами після того, як міністерство фінансів країни зобов'язало сплачувати прибутковий податок 18% (для осіб з річним доходом до € 20 тисяч) або 32% (для резидентів з доходом вище € 20 тисяч на рік) на кріптовалютні операції .

У травні влада Польщі тимчасово призупинила стягнення податків з кріптовалютних інвесторів з метою опрацювання нових проектів законів для поліпшення регулятивної і податкової політики щодо індустрії.

Реклама

Нагадаємо, українські розробники запустили мультивалютний гаманець для Google Chrome.

Як повідомлялося, Union Bank AG першим у світі випустить власні security-токени і стабільну монету. Security-токени стануть першим кроком банку, після чого на ринок вийде новий stable coin під назвою Union Bank Payment Coin.

Відзначимо, в Україну прийде легалізація криптовалюти. Як заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій, підготовка концепції регулювання ринку криптовалюти в Україні практично завершена. За його словами, регулятором цього ринку буде виступати Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Чурій підкреслив, що діяльність на ринку криптовалюти буде ліцензуватися, а учасники ринку будуть нести відповідальність за дотримання фінансового моніторингу під час проведення операцій.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти